“Путін наслідує політику Сталіна в Україні” – Тімоті Снайдер

Головна Сторінка » “Путін наслідує політику Сталіна в Україні” – Тімоті Снайдер

Президент Росії Володимир Путін наслідує політику Йосипа Сталіна, намагаючись знищити українську зернову інфраструктуру і спровокувати голод в різних куточках світу.

Про це сказав у відеозверненні професор Єльського університету Тімоті Снайдер під час спеціальної події Київського безпекового форуму.

Він зазначив, що руйнування дамби в Новій Каховці, мінування території України, навмисне знищення портів, кораблів, зерносховищ – робиться Росією для того, щоб тиснути на українців.

“Путін намагається продемонструвати свій контроль над Україною, і тому оголошує лідерам країн Африки та Азії, що тепер він є господарем продовольства. Що він тепер має владу над голодом. Що він буде вирішувати, кому жити, а кому помирати. Що, звичайно, є дуже прямим відлунням 1930-х років і політики Сталіна”, – наголосив Снайдер.

На його думку, політика Путіна ґрунтується на впевненості у радянському минулому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Має відбутися суд над злочинами комунізму і російського фашизму – Васюник

“Він упевнений, що України не було, немає і бути не може, а тому все, що робиться проти українців, має бути виправдане. Так само, як Сталін і сталіністи були впевнені, що є одне певне майбутнє, єдиний певний комунізм, певний Радянський Союз, і тому все, що робилося в Україні, так чи інакше було виправданим”, – сказав історик.

Снайдер також зазначив, що влаштований Сталіним Голодомор, який призвів до смертей мільйонів українців, “які не повинні були померти”, стояв біля витоків створення масштабної системи брехні, яку продовжує використовувати нинішня Росія.

Під час Голодомору 1932-1933 років загинули понад 7 млн українців на території УРСР і 3 млн за її межами – на Кубані, Північному Кавказі, Нижньому Поволжі і у Казахстані.