Україна бореться з тим самим агресором, який організував смертельний голод 90 років тому.
Путін обрав інструментарій геноциду, намагаючись підкорити українців, так само як це робив Сталін. Про це на заході у штаб-квартирі ООН, присвяченому роковинам Голодомору, заявив постпред України Сергій Кислиця, повідомляє Укрінформ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путіну світить новий ордер на арешт від Гааги: планував голод в Україні
“Сталін вдався до тотальної конфіскації продовольства і заморив людей голодом, Путін віддав наказ про повномасштабне воєнне вторгнення. Відмінність нашої нинішньої боротьби полягає в тому, що вона підкріплена широкою міжнародною солідарністю”, – сказав дипломат.
Аби продемонструвати цю солідарність, вшанувати памʼять заморених голодом та визнати актуальність уроків минулого, Україна запропонувала членам ООН підписати Декларацію з нагоди роковин Голодомору.
“У цьому документі ми хочемо підкреслити, що Голодомор має стати нагадуванням для нинішнього і майбутніх поколінь про безумовне дотримання прав людини, щоб не допустити повторення подібних трагедій. Це також важливий сигнал про необхідність запобігти використанню продовольства як зброї на тлі руйнування ланцюгів виробництва та постачання, що посилює глобальну продовольчу небезпеку, особливо для найбільш вразливих верств населення”, – пояснив Кислиця.
Україна, зазначив він, пишається тим, що залишається надійним контрибутором глобальної продовольчої безпеки, попри те, що експорт зерна став мішенню від початку повномасштабного російського вторгнення.
Постпред нагадав, що з перших днів Росія заблокувала українські порти на Чорному морі. Пізніше перешкоджала реалізації Чорноморської зернової ініціативи і врешті-решт вийшла з неї. Протягом майже пів року Москва вчиняє ракетні обстріли портової інфраструктури та зерносховищ на півдні України.
“Поки Росія здатна вести агресивну війну, над Україною нависатиме загроза голоду”, – підкреслив Кислиця.
Голодомор 1932-1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.
Загальна кількість померлих через голод у ті роки становить 7 млн людей. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам’яті жертв Голодомору припадає на четверту суботу листопада.
У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 19321933 років геноцидом українського народу.
До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну низка держав уже визнали Голодомор геноцидом українців, серед них Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія і Ватикан.
У 2022-2023 роках процес визнання Голодомору геноцидом активізувався, геноцидом українців Голодомор визнали Чехія, Бельгія, Молдова, Ірландія, Німеччина, Ісландія, Нідерланди, Франція, Болгарія, Словенія, Словаччина, Велика Британія, Люксембург, Хорватія, Італія, Уельс, а також Європарламент і ПАРЄ.