Путін підсумував рік на 4,5-годинній пресконференції: головні заяви та реакції

Путін підсумував рік на 4,5-годинній пресконференції: головні заяви та реакції

19 грудня російський диктатор Володимир Путін провів розширену пресконференцію, яка тривала понад чотири години. Під час свого виступу він озвучив низку тез, що пролили світло на його бачення війни проти України, відносин із Заходом та внутрішню політику РФ. Видання ZN.UA узагальнило основні заяви російського президента.

Про війну проти України:
Путін заявив, що, на його думку, повномасштабне вторгнення в Україну варто було розпочати ще раніше, ніж у лютому 2022 року. Він назвав війну своєрідною “двіжухою”, додавши, що росіянам, мовляв, набридає стабільність та спокій. Крім того, Путін наголосив, що Росія буцімто відкрита до переговорів з Україною без попередніх умов, однак наполягає на “стамбульських домовленостях” квітня 2022 року як основі для будь-яких угод.

Водночас він відмовився розглядати чинного президента України Володимира Зеленського як легітимного лідера для підписання “мирної угоди”. За його словами, документ варто укладати з тим, кого українці оберуть на майбутніх виборах. При цьому Путін заявив, що в Україні нібито є “багато наших хлопців”, які хочуть позбутися “неонацистського режиму”.

Ніяких чітких строків завершення війни російський президент не назвав, проте похвалився просуванням армії РФ по всій лінії фронту. Він також запропонував Заходу дивний “експеримент” – розмістити системи ППО/ПРО на обраному об’єкті в Києві, аби перевірити, чи зможуть вони відбити удар російської “диво-зброї”.

Про Сирію та інші зовнішньополітичні заяви:
Путін стверджував, що Росія нібито не воювала в Сирії, а лише “попередила створення терористичного анклаву”. За його словами, Москва ще розгляне доцільність збереження своїх військових баз у цій країні. Диктатор також зауважив, що “Ізраїль – головний бенефіціар подій у Сирії” і не планує йти з регіону, а навпаки – зміцнюватиме позиції.

Про Захід, НАТО та Дональда Трампа:
Путін заявив, що Росії протистоїть весь блок НАТО, але ця боротьба, за його словами, зробила РФ “сильнішою”. Він анонсував збільшення чисельності армії та силових відомств до 1,5 млн осіб. Диктатор також зазначив, що “йому та Дональду Трампу буде про що поговорити”, маючи на увазі можливу майбутню зустріч з колишнім президентом США.

Про Україну та її внутрішні справи:
Путін звинуватив “телефонних шахраїв” з України у викраденні 250 млрд рублів у росіян. Окрім того, він переконаний, що в Україні відбувається “розтерзання православної церкви”, і погрозливо заявив, що це “ще відгукнеться” тим, хто, на його думку, чинить подібні дії.

Організація пресконференції:
Як повідомляли організатори, питання для диктатора відбирали за допомогою штучного інтелекту, який також мав допомагати йому з відповідями. Однак роль ШІ в підсумку виявилася суто формальною – “електронний мозок” лише виводив на екран питання, статистику та цитати самого Путіна.

Кремлівські пропагандисти намагалися створити атмосферу ажіотажу навколо заходу: величезна черга журналістів, публікація фото з Гостиного двору та активний розгін теми в соцмережах мали продемонструвати “підвищений інтерес” до події. Під час самої пресконференції Путін поводився суперечливо та імпульсивно, неодноразово перебиваючи свого прес-секретаря Дмитра Пєскова, який намагався надати слово журналістам.

Підсумок:
4,5-годинний виступ Путіна показав його готовність продовжувати агресію проти України, ігноруючи міжнародний тиск та очевидні втрати. Водночас він прагне нав’язати свій сценарій можливих переговорів, відмовляючись визнавати Зеленського легітимним співрозмовником. Його заяви про стабілізацію і посилення Росії, посеред негативного світового резонансу і воєнних невдач, ще раз демонструють відсутність готовності Москви до реального діалогу та пошуку справедливого миру.