Путінська русифікація викрадених дітей жахливіша за радянську – Роберт Зіле

Путінська русифікація викрадених дітей жахливіша за радянську – Роберт Зіле

Віцепрезидент Європейського парламенту Роберт Зіле під час свого виступу на міжнародній конференції “Війна Росії проти дітей” у Ризі заявив про використання Росією та Білоруссю більш жахливих методів русифікації, порівняно з радянськими часами, особливо в контексті примусового забирання дітей з українських родин і знищення їхнього коріння. Зіле наголосив, що план Путіна не лише надати дітям російське громадянство, але й змінити їхнє ментальне сприйняття на користь російської ідентичності.

Зіле порівняв сучасні дії російського та білоруського режимів із радянською політикою русифікації, вказавши на значно більшу жорстокість та систематичність сьогоднішньої кампанії. Він підкреслив, що ці дії спрямовані на “відрубування коріння” та вбивство спогадів про Україну в серцях і розумах викрадених дітей.

Роберт Зіле також згадав про ордери на арешт Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, видані Міжнародним кримінальним судом ООН в Гаазі, які відкривають нові можливості для Європейського парламенту у політичному тиску на Росію та Білорусь у відповідь на їхні злочини проти українських дітей.