П’ять головних заборон у Чистий четвер: як уникнути негараздів в сім’ї

Головна Сторінка » П’ять головних заборон у Чистий четвер: як уникнути негараздів в сім’ї

2 травня вшановують пам’ять святого Афанасія Великого, архієпископа Олександрійського та перенесення мощей мучеників благовірних князів Бориса і Гліба.

В Україні триває Страсний тиждень напередодні Великодня. Саме цього дня Великий Чистий четвер.

Великий четвер – це перший з трьох найважливіших днів, які в народі називають “Велике тридення”. Відомо, що у цей день Ісус Христос у знак покори омив ноги своїм учням і встановив Таїнство Євхаристії на Таємній Вечері. Також цього ж дня Ісус молився у Гефсиманському саду, тоді ж був зраджений Іудою Іскаріотом та був заарештований і посаджений в темницю.

У цей день в народі починають готувати паски на Великдень, а також необхідно ретельно прибрати у домі. Вважається, що до заходу сонця необхідно встигнути прибрати в хаті, коморі та на подвір’ї.

Що не можна робити у Чистий четвер

У Чистий четвер заборонено розкидати речі та сміття, адже так можна накликати на себе негаразди.

Варто викинути старі речі, якими довго не користуєтесь – не варто шкодувати за викинутими речами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В який день Страсного тижня можна садити городину

Не можна у цей день залишати брудний посуд, білизну та не можна байдикувати.

В народі вважають, що брудну воду після прибирання не можна виливати у дворі, щоб негативна енергія не нашкодила життю родини.

Також у цей день не варто позичати гроші.

Найвдалішим часом для миття у будинку є один із днів перед Великоднем. Це сприяє залученню до будинку радості, щастя, удачі та благополуччя.

Наші предки вірили, що сонячні промені, що проникають у наш будинок через вікна саме в цей період, допомагають вигнати з житла нечисть, біди та проблеми.

Перед Великоднем найвдаліший день, щоб помити вікна – Чистий четвер. Також можна провести чищення вікон і в понеділок, перед Великоднем.

Категорично не можна виконувати цю домашню роботу у Страсну п’ятницю.