“Питання не в тому, щоб вони були в армії”: Зеленський висловився про повернення чоловіків з-за кордону

Чоловіки призовного віку, які незаконно виїхали з України, повинні повернутися.

Вони не обов’язково будуть призвані до армії. Про це в інтерв’ю каналу ARD заявив президент Володимир Зеленський.

За його словами, на початку повномасштабної війни люди виїжджали за кордон із різних причин.

“Люди рятували своїх дітей, і всі це абсолютно розуміють. Хтось виїжджав, а хтось залишався тут. Це був вибір кожної людини, і це факт. Сьогодні хтось повернувся, і ми їм вдячні. Не лише воювати, але й будувати і працювати. Йдеться лише про фронт”, – сказав Зеленський.

Президент також наголосив, що фронт залишається питанням номер один, але в Україні мільйонна армія.

“Близько 30 млн осіб працюють. Ми говоримо про всіх людей в Україні. Вони всі захищають країну на своїх місцях, є оборонні підприємства, є вчителі, медики”, – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що українська влада хотіла б, щоб люди, які виїхали незаконно, повернулися до країни.

“Питання не в тому, щоб вони були в армії, ми хочемо, щоб вони платили податки, з яких ми платимо солдатам. Я не кричу Олафу Шольцу повернути їх, ми в демократичному світі. Потрібно, щоб працював закон, згідно з яким органи виконували свої функції”, – додав Зеленський.

Співробітники ТЦК не повинні шукати чоловіків призовного віку на вулицях. Виключати таку можливість для представників ТЦК має новий закон про мобілізацію, заявив президент України Володимир Зеленський.

Він наголосив, що нині є можливості застосування для обліку військовозобов’язаних діджитал-формату, адже Україна є дуже цифровізованою країною.