Радниця голови Мінреінтеграції України розповіла про новий підхід до документів у ОРДЛО та Криму

Радниця голови Мінреінтеграції України розповіла про новий підхід до документів у ОРДЛО та Криму

У законопроєкті «Про засади державної політики перехідного періоду», який був схвалений Кабінетом міністрів України 4 серпня, закладені нові підходи в роботі з документами, які видаються в ОРДЛО та анексованому Криму.

Про це розповіла радник віцепрем’єр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова – Юна Потьомкіна.

За словами радника міністра, законопроєкт має на меті полегшити побутове життя громадян України, які проживають на окупованих територіях. Йдеться про освіту, контрольні пункти в’їзду-виїзду, диджиталізацію процесів тощо.

“Ми наводимо принципи з досвіду інших країн, зокрема Хорватії – принцип конвалідації. Він свідчить про те, що ми, не визнаючи окупаційну проксівладу, яка сьогодні видає величезну кількість документів (пов’язаних з народженням, смертю, розлученнями та іншими етапами життя) повинні забезпечити нашим громадянам принцип права юридичного факту”, – пояснила радник міністра.

За її словами, щодо документів про освіту виникла дискусія, і в результаті було вирішено враховувати шкільні атестати. Одночасно ситуація з виданими на окупованих територіях дипломами вимагає детальнішого підходу, і Мінреінтеграції працює над відповідним законопроєктом.

“Ми ж не знаємо програми, за якою проходить навчання. Дуже залежить від того, яке саме навчання, про які професії йдеться… Цей законопроєкт поки що має робочу назву «Про процедуру». І це вже буде саме той проєкт, де будуть виписані поетапні механізми, як ми працюватимемо з дипломами про вищу освіту на окупованих територіях”, – пояснила Потьомкіна.

Вона також зазначила, що стосовно паспортизації, яку в Криму та ОРДЛО проводить Росія, думка української влади – однозначна.

“Видача Росією своїх паспортів на тимчасово окупованих територіях визнається актом примусу наших громадян. І такі паспорти не мають ніякої сили в Україні. І для нас ці громадяни в будь-якому випадку залишаються громадянами України. Тут у нас є абсолютно консолідована думка як міністерства, так і громадянського суспільства”, – заявила радниця.