Радник Зеленського розповів, на що піде новий транш МВФ

Радник Зеленського розповів, на що піде новий транш МВФ

Україна використає новий транш Міжнародного валютного фонду в розмірі 2,7 млрд доларів, щоб стимулювати економічний розвиток у середній та довгостроковій перспективі. На поточне споживання ці гроші не витрачатимуть.

Про це розповів на телеканалі “Україна 24” радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

“Наразі дискусія триває. Але як я розумію ситуацію, частина цих коштів може бути заведена в золотовалютні резерви НБУ, щоб створити додаткову подушку безпеки для країни. Частину цих коштів буде використано цього року, але значну частину буде використано наступного року. Йдеться про використання цих коштів не на, як кажуть, поточне споживання, а про використання цих коштів, щоб стимулювати економічний розвиток в країні у середньому та довгостроковому проміжку часу. А це означає, що їх треба витрачати на те, що дає так званий синергічний додатковий ефект”, – сказав радник президента.

Як пояснив Устенко, з точки зору цього додаткового ефекту, який забезпечує стійке економічне зростання, “це означає, що кошти можна використовувати на проєкти, пов’язані з розбудовою інфраструктури, з підтримкою або стимулюванням вітчизняних виробників, наприклад, з приводу машинобудування”.