Рекетири викрадали людей та “вибивали” з них гроші

Служба безпеки нейтралізувала у Дніпрі злочинне угруповання, яке тероризувало і намагалося тримати в страху підприємців усієї Дніпропетровщини.

Зловмисники вимагали гроші з представників малого та середнього бізнесу за “безперешкодну” господарську діяльність у прифронтовому регіоні, повідомила 5 березня пресслужба СБУ.

“Щотижнева сума “данини” залежала від сфери підприємництва, його масштабів та прибутковості. У разі відмови платити рекетирам, вони починали погрожувати фізичним насильством та повільною смертю. Якщо це не спрацьовувало – викрадали потерпілих, вивозили їх у безлюдну місцевість та били. Також погрожували конфіскувати приватне майно постраждалих та розправитися з їхніми сім’ями”, – сказано в повідомленні.

Задокументовано факт вибивання фігурантами майже 1 млн у гривневому еквіваленті з місцевого бізнесмена. Зловмисники вивезли чоловіка на околицю обласного центру, а потім тримали його в автомобілі та погрожували фізичною розправою, якщо “не розрахується”.

Співробітники СБУ затримали рекетирів після отримання першої частини неіснуючого боргу у розмірі 100 тис. грн.

Очільник банди намагався переховуватися від правоохоронців після затримання спільників, але це йому не вдалося. СБУ встановила його місцезнаходження і затримала.

За даними слідства, учасники угруповання входили до сфери впливу відомого кримінального авторитета і позиціонували себе як “силове крило” в його злочинній ієрархії.

Під час обшуків у помешканнях затриманих вилучено мобільні телефони та чорнові записи із доказами незаконної діяльності. Також виявили гроші, ймовірно одержані злочинним шляхом.

Наразі організатору банди і двом її активним учасникам повідомили про підозру. Вони перебувають під вартою. Тривають заходи для затримання і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності угруповання.

Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми.

Служба безпеки України затримала депутата Вінницької районної ради від тепер вже забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя”, який займався рекетом у Вінниці. Кримінальне угруповання тероризувало жителів міста і намагалось “підім’яти” під себе аграрний бізнес в області.