Резиденцію прем’єр-міністра обстріляли з гранатометів

У Лівії в неділю з гранатометів обстріляли резиденцію прем’єра Лівії Абдулхаміда аль-Дбейби.

Минулося без жертв, повідомив агентству Reuters лівійський міністр на умовах анонімності.

“Двоє громадян заявили, що чули масові вибухи біля моря в елітному районі Тріполі Хей Андалус, де розташована резиденція прем’єр-міністра Дбейби. Один громадянин розповів, що у районі розгорнули важку техніку сил безпеки після того, як пролунали масові вибухи”, – пише видання.

Міністр, який говорив на умовах анонімності, підтвердив у своєму повідомленні, що атака завдала лише деякої шкоди. Він не розкрив жодних інших подробиць.

Уряд національної єдності Дбейби розпочав роботу у 2021 році та мав об’єднати країну. Але після невдалої спроби провести національні вибори парламент на сході Лівії перестав визнавати його легітимність наприкінці того ж року. Це призвело до тривалого політичного напруження.

“На початку березня троє лідерів заявили, що погодилися із необхідністю формування нового об’єднаного уряду, який би контролював проведення довготривалих виборів. Дбейба пообіцяв не передавати владу новому уряду без проведення загальнонаціональних виборів”, – сказано в повідомленні.

У Середземному морі сталася масштабна трагедія. Щонайменше 60 мігрантів загинули на гумовому човні, який перевозив нелегалів з Лівії, та близько тижня дрейфував у морі.

Лівія є одним з основних пунктів відправлення для мігрантів, які намагаються перетнути Середземне море та потрапити в Європу. Мігранти сподіваються висадитися в Італії, перш ніж потрапити до інших країн Європи. Одні рятуються від конфлікту чи переслідувань, інші – в пошуках роботи.