Ситуація на кордоні з Білоруссю контрольована.
Українська сторона посилила інженерне облаштування, оборонні позиції і мінування території. Про це під час брифінгу 28 жовтня розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко, передає Gazeta.ua
“На кордоні з Білоруссю прикордонники та інші складові Сил оборони наростили інженерне облаштування, оборонні позиції і мінування території. Підрозділами відпрацьовані заходи взаємодії”, сказав він.
Збройні сили Республіки Білорусь продовжують прикриття кордону з Україною в межах Брестської та Гомельської областей. Їхній чисельний склад і характер дій не змінюється, підрозділи міняються на ротаційній основі.
“Проте, на жаль, Білорусь не припиняє підтримувати збройну агресію Російської Федерації проти України, надаючи свою територію, повітряний простір та інфраструктуру. Існує постійна загроза ракетних та авіаційних ударів, в тому числі із застосуванням ударних БпЛА”, додав Демченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ атакує Україну дронами-камікадзе з аеродромів Білорусі: скільки випустили за тиждень
Окрім цього прикордонники фіксують нагнітання ситуації з боку Росії та Білорусі, в тому числі створенням спільного угруповання військ та перекидання сил і засобів збройних сил країни-агресорки до Білорусі. І хоча поки безпосереднього створення наступального угруповання з боку РБ не відзначається, заходи цілеспрямовано проводяться.
“Україна добре розуміє, що Росія всіляко намагається втягнути Білорусь у відкриту війну з нами. При цьому публічними заявами білоруська влада пробує перекинути відповідальність на Україну, що нібито ми є агресором щодо їхньої країни. Загроза на цьому напрямку, як і раніше, залишається. І усі сили безпеки та оборони, які охороняють та обороняють кордон з Білоруссю, готові до будь-якого розвитку подій”, підкреслив Демченко.
Як кордон з країною-агресоркою, так і кордон з Білоруссю та придністровський сегмент на кордоні з Молдовою посилено. Цим напрямкам приділяється велика увага.
Білорусь готується до ескалації. Про це свідчать дії збройних сил, в тому числі і РФ. Керівництво білоруського режиму проводить зустрічі з трудовими колективами, де просуває наратив про необхідність проведення превентивних дій проти України та НАТО. Про це заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу 27 жовтня.