Родичі підсанкційного Єрмолаєва відновили ліцензії на розробку надр

Головна Сторінка » Родичі підсанкційного Єрмолаєва відновили ліцензії на розробку надр

Державна служба геології та надр України поновила три спецдозволи на користування надрами, які були заблоковані на початку 2024 року через санкції, накладені на дніпровського бізнесмена Вадима Єрмолаєва.

Про це йдеться в розслідуванні hromadske.

Йдеться про ліцензії на розробку родовищ у Житомирській, Дніпропетровській і Полтавській областях. Раніше ці дозволи належали компаніям, пов’язаним з Єрмолаєвим: ПрАТ “Коростишівський кар’єр”, ТОВ “Потоки” та ТОВ “Трендс Сістем”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто стоїть за телеграм-каналом “Батальон “Монако”

Зокрема, “Коростишівський кар’єр”, який має дозвіл на видобуток лабрадориту, двічі отримував поновлення доступу до надр. У березні 2024 року, після зміни бенефіціара в реєстрі – замість Єрмолаєва компанію тимчасово очолила його донька Софія Кононенко – дозвіл відновили. Однак згодом нотаріуска Людмила Русняк повідомила Мін’юст про несанкціоноване використання її електронного ключа, і в травні дозвіл знову анулювали.

У червні Рада національної безпеки та оборони переглянула санкційний список і не включила компанію до оновленого переліку. Після цього 26 червня Держгеонадра поновили дію дозволу, а разом із ним – і ліцензію компанії “Потоки” на геологорозвідку підземних вод у Дніпропетровській області (серед співвласників досі фігурує сам Єрмолаєв).

Третю ліцензію, яка стосується газового родовища на Федорівській площі в Полтавській області, раніше мала компанія “Трендс Сістем”. Після запровадження санкцій у грудні 2023 року вона продала право на розробку компанії “СТК Реал Естейт”, яка належить двоюрідному брату бізнесмена – Станіславу Віленському. Держгеонадра відмовили у поновленні дозволу, і справа дійшла до Верховного суду. У 2025 році Феміда стала на бік нового власника і зобов’язала держорган відновити дію ліцензії.

За даними СБУ, Вадим Єрмолаєв, який з 2018 року має кіпрське громадянство, перереєстрував свій алкогольний бізнес у Криму за російським законодавством і продовжував сплачувати податки до бюджету РФ.

Державна служба геології та надр не продовжила ТОВ “Зірка Рівненщини” та ТОВ “Георесерчінг” спецдозволи на розробку двох родовищ бурштину в Рівненській області.

Йдеться про спецдозвіл на ділянку “Вири” площею 1614 га у Сарненському районі Рівненської області, який в червні 2020 року отримало “Зірка Рівненщини”.

Також у червні 2020 року Держгеонадра видало спецдозвіл “Георесерчінг” на ділянку “Чудель”, в Сарненському районі площею 1806 га.