Російська ракета влучила в український корабель

Головна Сторінка » Російська ракета влучила в український корабель

Російська протикорабельна ракета П-35 “Прогрес” влучила в український теплохід “Павло Верещагін” 24 квітня 2000 року. Постраждав 37-річний електромеханік Вадим Пономаренко.

Того дня російські військові проводили ракетні навчання на мисі Херсонес, а район стрільб охороняли 13 кораблів і суден Чорноморського флоту. Український корабель плив зі Стамбула до Скадовська та зайшов непоміченим у зону ураження.

Ракета з холостою боєголовкою влучила в судно та пройшла навиліт крізь рубку, утворивши отвір діаметром 2 м на вході та 4 м на виході. Більшість членів екіпажу у той момент обідали на камбузі, що й урятувало багатьох від травм та загибелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова українська ракета “Вільха-М” пройшла випробування: результати розробки

Командування Чорноморського флоту заявило, що не має наміру розглядати претензії у зв’язку з інцидентом. Адже нібито оповіщали щодо навчання Центр навігаційної інформації України в Одесі. Винним назвали капітана, що “проігнорував” повідомлення. Однак слідство встановило, що жодного повідомлення чоловік не отримував. Причина цього невідома.

Попри звинувачення на адресу капітана, фахівці стверджували що халатною була організація охорони району навчань, адже кораблі охорони мали розташовуватися на такій відстані, щоб зони спостереження їх радарів перекривалися, а моряки легко бачили можливе потрапляння в район.

У Броварах під Києвом 20 квітня 2000-го стався вибух у житловому 9-поверховому будинку. Загинули чотири особи. Того ж дня Міністерство оборони визнало, що в будинок випадково влучила тактична ракета класу “земля-земля”.