Російські літаки бояться української ППО ‒ британська розвідка

Російські літаки бояться української ППО ‒ британська розвідка

Російські військово-повітряні сили продовжують послідовно розгортати значні ресурси для підтримки наземних операцій в Україні.

Однак, вирішального оперативного ефекту вони не досягають. Про це у Twitter повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

За даними британської розвідки, протягом літа російські бойові тактичні літаки зазвичай здійснюють понад 100 вильотів на день. Але майже завжди вони обмежуються діями над контрольованою Росією територією через загрозу з боку української ППО.

“Росія намагалася подолати цю проблему, дедалі частіше використовуючи базові бомби вільного падіння з насадками для збільшення дальності. Літаки можуть звільнити ці кілометри від своїх цілей, але їм ще належить продемонструвати стабільну точність”, ‒ йдеться у повідомленні.

У британській розвідці також зазначають, що на початку українського контрнаступу російські ударні вертольоти були ефективними.

“Однак останніми тижнями Росія виявилася менш здатною створити ефективну тактичну авіацію на півдні”, ‒ наголосили у британському Міноборони.

Росія активізувала використання авіації. Так, у небі 30 липня працювало до 30 ворожих повітряних суден, розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Вони, зокрема, курсували в районі Азовського моря. Окрім того, спостерігались російські безпілотники на кордоні із Сумською областю.

За час повномасштабної війни українські захисники знищили 315 російських літаків та 311 гелікоптерів.