Міністр оборони Борис Пісторіус вважає за необхідне придбати ще чотири нові підводні човни на суму понад 4,5 млрд у зв’язку з загрозами з боку російського флоту.
Він сподівається, що бюджетний комітет Бундестагу схвалить план закупівлі субмарин у середу, повідомляє Zeit Online.
“Нам потрібні підводні човни, тому що ситуація з морською загрозою абсолютно вимагає цього”, – зазначив міністр.
Пісторіус додав, що російський флот “надзвичайно активний і становить явну загрозу” в Північному і Балтійському морях, а також у Північній Атлантиці.
Зазначається, що у 2021 році Німеччина і Норвегія підписали спільний контракт з компанією Thyssenkrupp Marine Systems на початкову закупівлю шести підводних човнів. Проєкт називається U212 CD і його заявлена мета – спільний дизайн для підводних човнів обох країн.
Наразі Німеччина збільшить кількість нових підводних човнів з двох до шести. Міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам заявив на зустрічі з Пісторіусом, що його країна хоче збільшити кількість з чотирьох до шести.
Нові підводні човни матимуть довжину близько 72 метрів – трохи більше, ніж існуючі німецькі підводні човни класу 212 А – і будуть експлуатуватися з екіпажем з 30 осіб.
Пісторіус згадав про гібридні атаки і зростання загрози з боку Росії.
“Ми живемо в непевні часи, але сьогодні ми посилаємо сигнал єдності”, – зауважив він.
Особливо він звернув увагу на пропозицію Німеччини будувати фрегати разом з Норвегією. Відомо, що Норвегія хоче прийняти рішення щодо цього наступного року.
У Бундесвері створено документ з 1000 сторінок під назвою “Німецький оперативний план”, який передбачає підготовку до війни з Росією. Офіційно документ не затверджений, проте військові вже почали діяти згідно з ним.
Планується мобілізувати кілька тисяч солдатів. У ФРН розраховують у випадку війни Європи з РФ “залишитись великим військовим хабом” для солдатів інших країн НАТО.
Також у документі запропоновано заходи щодо захисту ключових об’єктів інфраструктури та вказівки щодо організації оборони країни. План містить секретні дані, зокрема перелік будівель та критичної інфраструктури, що підлягають більш ретельному захисту.