Росія активно використовує на фронті півторатонні бомби

Росія активно використовує на фронті півторатонні бомби

Росія почала активно застосовувати на фронті в Україні півторатонні авіабомби FAB-1500.

Майже половина її складається з фугасів. На ціль така бомба наводиться за допомогою системи наведення та висувних крил. Про це пише CNN.

Бомбу FAB-1500 скидають винищувачі з відстані приблизно 60-70 км, тобто поза зоною дії багатьох українських систем ППО. Використання FAB-1500 є ще одним прикладом того, як Росія веде свою війну в Україні, завдаючи величезних руйнувань, перш ніж спробувати захопити територію.

Джозеф Тревітік, який писав про розробку бомби для TheWarZone, каже, що вона “пропонує новий і набагато більш руйнівний варіант удару з дистанції для багатьох російських тактичних реактивних літаків, що також допомагає пілотам триматися далі від оборони противника”.

Про застосування Росією півторатонних бомб розповів також солдат 46-ї окремої аеромобільної бригади, який воює у Красногорівці на Донеччині.

“Раніше нас обстрілювали лише з артилерії. Тепер орки взялися за місто більш агресивно і почали використовувати засоби ВПС, зокрема FAB-1500”, – сказав він.

За словами військового, ці бомби завдають значних руйнувань і, “якщо виживеш, то гарантовано буде контузія”. Він додав, що це чинить великий тиск на моральний стан солдатів.

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, під час бою за Авдіївку за кілька днів було випущено сотні авіабомб, зокрема тільки на Авдіївському напрямку за 48 годин їх використано 250 штук.

Видання зазначає, що FAB-1500 є найпотужнішою в сімействі “тупих бомб” радянської епохи, які зараз перетворюються на заводі під Москвою в дешеву, але потужну версію ракети.

Російські загарбники продовжують активно атакувати в районах Красногорівки, Георгіївки та Новомихайлівки Донецької області, намагаючись прорвати там українську оборону.

Не припиняються ворожі штурми також під Авдіївкою. Однак, минулої доби дещо спокійніше було в районі Куп’янська. Про це вранці 10 березня повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.