Росія може перекинути літаки А-50 ближче до лінії фронту – британська розвідка

Головна Сторінка » Росія може перекинути літаки А-50 ближче до лінії фронту – британська розвідка

Росія, ймовірно, почала використовувати літаки A-50 (за класифікацією НАТО -MAINSTAY D).

Це бортові літаки раннього попередження та управління. РФ може перекинути їх ближче до лінії фронту. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

РФ застосовує MAINSTAY для ідентифікації цілей над Україною для своїх наземних ракетних систем ППО далекого радіусу дії SA-21 (С-400).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни цивільними літаками перекидають окупантів на фронт

За даними британської розвідки, це доповнює основну місію А-50 щодо координації винищувачів.

“Порівняно зі звичайним наземним радаром, MAINSTAY може використовувати свій радар для виявлення літаків противника на великих відстанях, оскільки його висота дозволяє йому бачити далі навколо кривизни землі. Росія, ймовірно, прискорила інтеграцію MAINSTAY і SA-21 частково через те, що вона стурбована перспективою розміщення Україною бойових літаків, наданих Заходом”, – йдеться у повідомленні.

У британській розвідці також припускають, що Росія піде на більший ризик, перебазувавши MAINSTAY ближче до лінії фронту, щоб вони ефективно виконували свою нову роль.

Росія анонсувала масове виробництво нових півторатонних авіабомб уже цього року.

Зокрема, у медійному просторі країни-агресорки з’явилася інформація про те, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу перевіряє завод, де запущена лінійка з виробництва таких бомб.