Росія та Китай блокують комюніке саміту G20 щодо війни в Україні ‒ ЗМІ

Головна Сторінка » Росія та Китай блокують комюніке саміту G20 щодо війни в Україні ‒ ЗМІ

Учасники саміту міністрів фінансів та голів центральних банків країн “Великої двадцятки” (G20), організованого Індією, швидше за все, не ухвалить спільного комюніке.

Причини у розбіжностях з питання війни Росії проти України. Про це повідомляє Reuters.

Так, США та їхні союзники з Великої сімки (G7) вимагають у комюніке прямо засудити Росію за вторгнення в Україну. Проти виступили російська та китайська делегації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ веде переговори з Китаєм щодо передачі зброї і безпілотників розвідка США

Індія також наполягає на тому, щоб не використовувати слово “війна” у комюніке. Про це агентству розповіли представники G20. Індія, яка цього року головує у G20, дотримується нейтральної позиції щодо війни. Зокрема, відмовляється звинувачувати Росію у вторгненні та різко збільшила закупівлі російської нафти.

“Високопоставлене джерело у G20 сказало, що переговори щодо комюніке були важкими, оскільки Росія та Китай блокували пропозиції західних країн. Джерело та кілька інших офіційних осіб заявили, що, якщо не буде сюрпризу в останню хвилину, консенсус щодо комюніке малоймовірний”, ‒ йдеться у повідомленні.

Аналітики припускають, що зустріч, швидше за все, закінчиться заявою сторони, яка підсумовує обговорення.

Влада Китаю публічно не засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але і не підтримала. Каже, хоче зберігати нейтралітет. Війну в Україні називає “кризою”, звинувачуючи у ній Захід. Москву Пекін продовжує вважати стратегічним партнером.

“Мирний план” від Китаю щодо закінчення війни в Україні не вигідний нікому, крім Росії. КНР також не зможе брати участь у мирних переговорах, адже це ірраціонально, заявив президент США Джо Байден.