Росія відмовилася від деескалації ситуації біля українських кордонів

Головна Сторінка » Росія відмовилася від деескалації ситуації біля українських кордонів

Росія не взяла зобов’язань щодо деескалації ситуації на українському кордоні після двох раундів дипломатичних переговорів, що відбулися цього тижня, заявила в середу, 12 січня, заступниця держсекретаря США Венді Шерман.

США визнали, що досі незрозуміло, чи має намір Москва використати переговори як привід, аби заявити, що дипломатія не спрацювала, і почати агресію. Шерман каже, що зустріч у форматі Ради “Росія-НАТО” в середу закінчилася “тверезим закликом союзників з НАТО до Росії” відповісти на можливості, які пропонує міжнародна спільнота для деескалації ситуації на кордоні з Україною, і обрати шлях дипломатії. Про це повідомляє CNN.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні треба трохи часу, щоби вступити в НАТО – Держдеп США

За її словами, США та їх союзники поки що не знають, яку мету переслідує президент Росії Володимир Путін.

У своїх заявах російські представники припустили, що Москва може вдатися до воєнних дій, якщо політичні зусилля не увінчаються успіхом. Це попередження пролунало через день після того, як російські війська провели навчання з бойовою стрільбою біля українських кордонів.

“Коли нині вранці повідомляють про російські навчання з бойовою стрільбою біля українських кордонів, що це? Вторгнення? Залякування? Спроба підривної діяльності? Не знаю. Але це не сприяє досягненню дипломатичних рішень. Жодних зобов’язань щодо деескалації зі сторони Росії не було й немає. Не було заяви, що вторгнення не буде”, – сказала Шерман.

Шерман припустила, що росіяни самі не знають, як збираються діяти після дипломатичних переговорів зі США та НАТО.

США та їх союзники з НАТО ще раз дали зрозуміти, що вимога Росії не дозволяти Україні вступ в НАТО не має сенсу, підкреслила Шерман. За її словами, важко зрозуміти, як Росія може відчувати загрозу зі сторони України, якщо має найбільші звичайні збройні сили в Європі.

На її думку, Путін розмістив війська на кордоні України, аби “тиснути на Європу і США, щоб залякати, змусити”.

Заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко після зустрічей у середу заявив, що Москва вдасться до військових заходів, якщо політичний курс не зможе запобігти загрозам її безпеці.

“У нас є набір законних військово-технічних заходів, які використаємо, якщо відчуємо реальну загрозу безпеці, а ми її вже відчуваємо, якщо наша територія буде розглядатися як об’єкт для удару. Не можемо з цим погодитися. Будемо вживати всіх заходів, аби воєнними засобами відвести загрозу, якщо не вийде політичними”, – сказав Грушко.

Грушко сказав, що російська сторона повідомила НАТО, що нинішня ситуація стає “нестерпною” для Москви.

Заступник міністра оборони Росії Олександр Фомін теж песимістично висловився з приводу переговорів, заявивши, що саме НАТО нібито ігнорує пропозиції Росії щодо деескалації й що це може призвести до конфліктів.

“Російська сторона не раз пропонувала Альянсу вжити заходів з деескалації ситуації. Зі сторони Альянсу російські ініціативи проігноровані. Це створює передумови для інцидентів та конфліктів, підриває основи безпеки”, – сказав Фомін.

Засідання Ради “Росія-НАТО”, що відбулося в середу, було другим із трьох запланованих на цей тиждень. Делегація США на чолі з Шерман зустрілася з росіянами в понеділок у Женеві, а ОБСЄ проведе засідання з Росією у четвер у Відні.

Президент Росії Володимир Путін намагається залякати Захід, Україну і Євросоюз, щоб пішли на поступки. Про це заявив директор Центру Євразії Atlantic Council, і посол США в Україні в 2003-2006 роках Джон Гербст під час онлайн-дискусії “Київського безпекового форуму”.