fbpx

Росія все ще планує повномасштабний наступ на Україну – НАТО

Росія все ще планує повномасштабний наступ на Україну – НАТО

Після визнання Росією “незалежності” так званих ЛДНР президент РФ Володимир Путін продовжує планувати повномасштабний наступ на Україну.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу після засідання комісії Україна-НАТО у Брюсселі 22 лютого, передає Gazeta.ua.

“Усе вказує на те, що РФ продовжує планувати повномасштабну атаку. Ми бачимо продовження військового нарощування попри обіцянку відступити. Усе більше сил виходять з таборів, вони готові до удару. Ми бачимо продовження провокацій на Донбасі та різні операції під фальшивим прапором. Минулої ночі ще більше російських військ зайшли на Донбас. Вони намагаються створити привід для нападу”, – сказав він.

У НАТО також бачать “погрозливу риторику, яка підтвердилась у вчорашній промові” Путіна. Столтенберг назвав це найнебезпечнішим моментом для європейської безпеки за останні десятиліття.

“Ми також засуджуємо подальше вторгнення Росії в Україну. Відбувається продовження вторгнення, яке почалося 2014-го. РФ перейшла від підступних спроб дестабілізувати Україну до ведення військових дій. Це серйозна ескалація і кричуще порушення міжнародного права”, – додав Столтенберг.

Президент США Джо Байден впевнений, що Путін вже ухвалив рішення про напад на Україну. Він вважає, що Росія може вторгнутися в Україну найближчими днями. Коли в нього перепитали, чому настільки впевнений той відповів, що у США “неймовірна розвідка”. Проте додав, що “до початку нападу ще є шанси на дипломатію”. Після цього почали підготовку до зустрічі з Путіним.