Росія використовує флешмоб “Ухилянт”, щоб зірвати мобілізацію в Україні

Росія намагається зірвати мобілізацію в Україні, використовуючи інформаційні операції у соціальних мережах.

Зокрема, через активізацію флешмобу “Ухилянт”. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

У ЦПД пояснили, що у ТіkТоk та інших соціальних мережах останніми днями з’явилася велика кількість відеороликів, у яких жінки називають себе “ухилянтками”. Вони танцюють під музику відомої пісні “Київлянка, київляночка”, у якій змінено слова “під ухилянтський тренд”. Ці жінки висловлюють підтримку українським чоловікам, які незаконно виїхали за кордон, щоб уникнути мобілізації.

“Також РФ, застосовуючи свою класичну технологію розколу нашого суспільства, поширює публікації для просування наративу про нібито “привілейованих” українців, яких не мобілізують”, зазначили у Центрі.

Ці дії РФ спрямовані на дискредитацію мобілізаційного процесу та мають на меті посилити негативні настрої в українському суспільстві, щоб підірвати обороноздатність України.

Раніше ГУР Міноборони України повідомляв про те, що в ТікТок та інших соцмережах поширюють ролики, на яких нібито українські чоловіки знімають себе на відео на відпочинку за кордоном та називають себе “ухилянтами”.

Одночасно для цих відео були створені “народні” пісні, у текстах яких завжди простежується основний меседж – вихваляння “ухилянтів”.