Росія застосовує більше керованих авіабомб – Повітряні сили

Головна Сторінка » Росія застосовує більше керованих авіабомб – Повітряні сили

Ще кілька місяців тому пуски керованих авіаційних бомб були поодинокими.

Але тепер їх може бути до сотні на день. Про це в новому огляді повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За словами речника Повітряних сил ЗСУ полковника Юрія Ігната, українська протиповітряна оборона спонукає російські сили збільшити використання КАБ, адже для їх застосування російські літаки не можуть залітати в радіус дії української ППО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали випадки, коли через зліт МіГів не оголошуватимуть тривогу

“КАБ є неточними, і тому російські війська запускають велику кількість бомб, щоб вразити українські цілі”, – йдеться у повідомленні.

За словами Ігната, російська авіація щодня запускає в середньому близько 100 плануючих бомб по українських об’єктах уздовж лінії фронту. Тому Україні потрібні системи протиповітряної оборони великої дальності та винищувачі F-16, щоб протистояти поточній загрозі російської авіації.

“Український потенціал протиповітряної оборони спонукав російські сили використовувати штурмовики Су-35 і Су-34 для завдання дистанційних ударів керованими бомбами з 50 до 70 кілометрів за лінією бойового зіткнення”, – йдеться у повідомленні.

Загрози масованих обстрілів енергетичної інфраструктури України не варто недооцінювати. Але зараз окупанти мають менший запас ракет, ніж минулого року. Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.