Росіянок остаточно позбавили золота Олімпійських ігор-2022 з фігурного катання

Збірну Олімпійського комітету Росії (ОКР) остаточно позбавили “золота” Олімпійських ігор-2022 у командному турнірі з фігурного катання.

Таке рішення затвердив Міжнародний союз ковзанярів (ISU), йдеться на офіційному сайті організації.

ISU врахував рішення CAS щодо дискваліфікації російської фігуристки Каміли Валієвої. У вердикті ISU вказано, що результати Валієвої у командному турнірі з фігурного катання (коротка та довільна програма) анульовані. Відповідно, збірна ОКР втратила перше місце. А новими олімпійськими чемпіонами стали Сполучені Штати Америки.

Разом з тим ОКР все ж здобуде медаль Олімпійських ігор у командному турнірі. У заліку команд навіть з двома анульованими результатами Валієвої збірна Олімпійського комітету Росії перемістилася на третє місце, випередивши на одне очко Канаду.

ISU також затвердив інші санкції проти Валієвої. Зокрема, її позбавили всіх нагород через дискваліфікацію CAS. У тому числі “золота” чемпіонату Європи-2022. Новою переможницею стала інша росіянка Анна Щербакова.

Збірна Олімпійського комітету Росії (ОКР) 7 лютого 2022 року завоювала “золото” у командному турнірі у фігурному катанні.

Проте одна з фігуристок переможного складу збірної ОКР попалася на допінгу.