Росіяни готують наступ на Донбасі за трьома напрямками – Бутусов

Головна Сторінка » Росіяни готують наступ на Донбасі за трьома напрямками – Бутусов

Російські війська на кордоні з Україною регулярно відпрацьовують сценарії наступальних дій. У Кремлі мають за мету відкинути українські війська далі від Донецька й Луганська. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua сказав Юрій Бутусов, колишній позаштатний радник міністра оборони.

“Наше керівництво готується до того, що Росія збере всі сили й піде в наступ із багатьох сторін. Чекають на велике вторгнення для окупації України. Такий сценарій можливий, але малоймовірний. Імовірнішим є сценарій локальних бойових дій. Коли завдають удару меншими силами, без великої мобілізації армії, на якійсь вузькій ділянці, щоб здобути локальну перевагу, захопити позиції. Наприклад, на Донбасі, де є зона бойових дій”, – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Офіс президента – розсадник російської агентури” – Юрій Бутусов

За його словами, ворог готується вирівняти лінію фронту.

“Луганськ, Горлівка, Маріуполь – напрямки, де треба бути особливо пильним. У росіян є великі проблеми на фронті в довготривалій перспективі. Українські війська близько до головних точок великих міст – Донецька й Луганська. Можуть у будь-який момент туди зайти. Противник це усвідомлює. Тому для нього важливо виправити лінію фронту на Донбасі. Це важлива оперативна мета, до якої стовідсотково готуються росіяни. Для цього треба не мільйонні армії, а війська, які весь час проводять маневри й готові до швидкого перебазування на потрібні напрямки – до раптових швидких дій. Саме зараз і відбувається підготовка до локальної війни”, – додав Бутусов.

Зараз на кордоні приблизно 100 тис. російських військових, зазначає він:

“Щоб у певній ділянці фронту здобути перевагу, росіянам достатньо ввести половину. Українського війська на Донбасі 35-40 тисяч”.

Авторитетні американські видання The Washington Post та Politico ще на початку листопада оприлюднили докази перекидання російських військ до українського кордону, надавали супутникові знімки. Їх орієнтовно 100 тис.