Росіяни на тимчасово окупованих територіях масово роздають паспорти РФ – Інститут нацпам’яті

Головна Сторінка » Росіяни на тимчасово окупованих територіях масово роздають паспорти РФ – Інститут нацпам’яті

РФ з 2014 року видала на тимчасово окупованій території України понад 4 млн паспортів.

Більшість українців змушені були отримати ці паспорти, бо не мали б медицини, освіти, соціалки, заявив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, пише Укрінформ.

Війна розділила українське суспільство на чотири спільноти. Між ними існують розриви, безпосередньо пов’язані з етосом, тобто звичаями та буттям у цей час, зазначив він.

Перша і найбільша спільнота – це цивільні люди, які “вибрали Україну і тримають її”. Етос цієї спільноти характеризується не лише життям під обстрілами, а й постійним запитанням: “Що я можу зробити, щоб моя спільнота встояла?”. Так живуть десятки мільйонів українців, зазначив Дробович.

Друга спільнота – це військові. Її етос – це оборона країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мільярдер із США накупив квартир для українців: які там умови та хто може безкоштовно жити

Третя спільнота – до 8 мільйонів українців, які змушені були залишити країну, рятуючись від війни. Велика частина з них підтримують дві названі спільноти. В їхніх серцях теж війна, але вони знаходяться на дистанції і можуть бути або адвокатами України для її порятунку, або шукати спокою, наголосив Дробович.

Четверта спільнота – це ті українці, які опинилися на тимчасово окупованій території. Вони не можуть відкрито проявляти підтримку України, та при цьому мають шукати спосіб залишатися самими собою. Вони постійно перебувають під загрозою, їх примушують “паспортуватися” і брати участь у псевдовиборах.

“Вочевидь, це і є контури великого морального розриву українців… Адже поняття про добро і зло, повсякденне життя, питання, як уберегти один одного і чи потрібно це робити, в цих спільнотах різне. І відповідно, суспільні практики різні”, – додав Дробович.

Цю розділеність можна буде подолати після перемоги. Натомість, якщо українці розсваряться, це призведе до самознищення і виграє від цього тільки ворог, заявив голова УІНП.

Лише через декілька днів після окупації та знищення Авдіївки росіяни почали роздавати місцевим паспорти РФ.

Окупаційний “глава” Ясинуватої Дмитро Шевченко у соцмережах оприлюднив відео з жителями Авдіївки, які отримували російські паспорти.

Водночас губернатор Челябінської області Олексій Текслер в ефірі місцевого телебачення заявив, що Авдіївка відійде до Ясинуватського муніципального округу.

Таким чином знищене росіянами місто буде так званою “підшефною територією Челябінської області”.