Росіяни починають масово їхати з ОАЕ

Росіяни, які зараз проживають в Об’єднаних Арабських Еміратах, розглядають можливість переїзду до іншої країни або навіть повернення до РФ через санкції.

Банки ОАЕ стають суворішими у виконанні санкцій Сполучених Штатів Америки, пише Bloomberg.

“Потік російських грошей до ОАЕ сповільнився. Два роки тому Дубай став фаворитом для росіян, які шукали можливості вкласти гроші або побудувати нове життя після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зараз ця привабливість тьмяніє, оскільки вартість життя зростає, а банки ОАЕ стають більш суворими щодо санкцій”, – сказано в повідомленні.

Росіяни вже розглядають можливість переїзду в нові країни або навіть повернення додому, оскільки наплив емігрантів у Дубаї призводить до зростання орендної плати та щоденних витрат.

Російські компанії, які відкривають у ОАЕ банківські рахунки, усе частіше стикаються з перевіркою з боку місцевих банків. ОАЕ перебувають під посиленим тиском США у боротьбі з потенційним ухиленням від санкцій.

“Інвестиційна імміграційна фірма Henley Partners повідомила, що деякі з її російських клієнтів або скоротили свої активи у сфері нерухомості в Дубаї, які вони купили два роки тому, або зберегли невелику базу та повернулися в Москву”, – пише видання.

Найбільший банк Кіпру пішов із Російської Федерації. Bank of Cyprus закрив свої представництва в Москві та Санкт-Петербурзі.

Скорочення бізнесу західних банків у Росії пов’язані з санкціями, відпливом іноземних партнерів і скороченням товарообігу.

Поточний рівень бізнесу західних банків у РФ порівнюють із кінцем 80-х, коли їхні активи оцінювали у $40 млрд. Або ж періодом пізнього СРСР, коли вони становили $10 млрд.