Росіяни поширюють фейки про Pfizer та українських дітей

Головна Сторінка » Росіяни поширюють фейки про Pfizer та українських дітей

У мережі поширюють інформацію, нібито компанія Pfizer разом з українським урядом проводять досліди над українськими дітьми.

Про це начебто розповіла працівниця київського офісу Pfizer на своїй сторінці у тіктоці.

За її словами, у Німеччині розробили вакцину, яку тестують на українцях під виглядом щеплення від грипу. Від неї померло вже понад 40 дітей. Випробування проводяться з грубими порушеннями етичних та медичних норм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові “пекельні борошна”: Росія активізувала свіже ІПСО як розпізнати вкиди ботів та анонімних Telegram-каналів

Відео з повідомленням викладене на приватному каналі у тіктоці, тому переглянути його неможливо. Однак запис розповіді Анни Сахно можна знайти й на ютубі. Туди його виклав анонімний користувач, зареєстрований у мережі на початку лютого 2024 року. Це його перше та єдине відео. Анонімність та відсутність іншого контенту можуть вказувати на те, що акаунт є фейковим, та спеціально створений для поширення неправдивої інформації.

Звернення нібито “української працівниці Pfizer” поширюють і в англомовному сегменті. Там джерелом виступає зокрема стаття видання “Chicago Chronicle”. Цей ресурс теж є фейковим, на що вказує наступне:

– низький рівень наповненості сайту. Так, на сайті можна побачити такі новинні категорії як “світ”, “бізнес”, “політика”, “наука”, “здоров’я” та “думки”, однак публікації присутні лише за трьома з них “бізнес”, “політика” та “здоров’я” інші категорії пусті, за ними не опублікована жодна новина. При цьому сайт начебто існує з 2021 року. Ба більше, перші новини почати публікуватись на ньому лише 2 тижні тому.

– відсутність інформації про мету та діяльність видання. Так, стандартний для інформаційних сайтів розділ “Про нас” присутній, однак він написаний латиною. Переклад опису показує, що це набір окремих речень, не пов’язаних між собою. Усі посилання внизу сторінки, котрі мали б надавати додаткову інформацію, неактивні.

– використання відомого імені. The Chicago Chronicle відома місцева газета у Чикаго. Однак видавалась вона впродовж 1895-1907 років.

Крім того, на фейковість дослідження вказує і використання застарілого логотипа Pfizer. Якби це справді була актуальна публікація, там мав би використовуватись новий логотип організації, запроваджений у 2021 році.

Наразі жодних клінічних досліджень на базі київського представництва Pfizer не проводиться. Згідно з даними Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України, загалом жодна компанія в Україні не випробовує вакцини для профілактики грипу.

За час війни Росії проти України загарбники вдаються до розповсюдження брехні через соцмережі. Такі вкиди називаються інформаційно-психологічними операціями (ІПСО)

Інформаційно-психологічна операція це спроба вплинути на настрої у суспільстві. Грати на важливих темах та спеціально їх “розігрівати”. Поширення таких настроїв прямо позначиться на діях представників суспільства. Такі спецоперації потрібні ворогу, щоб передусім забезпечити загарбнику оптимальні умови для взяття під контроль територій. Тобто зробити все, щоб українці не чинили опір російським окупантам.