Росіяни просунулися в районі Авдіївки – ISW

Росіяни просунулися в районі Авдіївки – ISW

Росіяни продовжили наступ у районі Авдіївки 13 листопада та підтвердили успішне просування.

Геолокаційні кадри від 10 листопада також показують, що російські окупанти просунулися до східної околиці Степового в 3 км на північ від Авдіївки, повідомив Інститут вивчення війни (ISW) у свіжому звіті.

“Кілька російських військових блогерів стверджували, що тривають бої біля Авдіївського коксохімічного заводу та на півночі Авдіївки. Інший російський військовий блогер стверджує, що ЗСУ контролюють щонайменше половину Авдіївського коксохімічного заводу і що нібито повідомлення про захоплення заводу російськими військами є неправдивими”, – сказано в повідомленні.

Генштаб України повідомив, що російська армія здійснила невдалі атаки на південний схід і південь від Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки), на схід від Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) і Новобахмутівки (13 км на північний схід від Авдіївки), а також поблизу Авдіївки та Сєверного (на 6 км на захід від Авдіївки).

В ISW водночас не бачать підтверджень заявам Росії про те, що російські війська захопили Авдіївський коксохімічний завод.

Російські військові блогери також стверджували, що українські сили успішно контратакували та просунулися поблизу Авдіївки 13 листопада. За їхніми повідомленнями, українські сили просунулися до залізничної станції біля Степового та біля ресторану “Царская охота” на південь від Авдіївки.

Інший російський військовий блогер стверджує, що ЗСУ невдало атакували поблизу Красногорівки за 5 км на північ від Авдіївки.

Російські джерела стверджують, що українські воїни продовжили наземні операції на східному (лівому) березі Херсонської області, де просунулися 13 листопада. ЗСУ утримують позиції в Кринках в 30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від річки Дніпро. Вони незначно розширили зону контролю на південь від населенного пункту.

Збройні сили України знищили вже третю російську систему радіоелектронної боротьби РБ-636 “Свет-КУ”. Вперше, наші воїни взяли такий трофей ще у березні 2022 року. В серпні ЗСУ знищили другу таку мобільну російську систему.