“Росіяни провалилися дипломатично” — Грегор Розумовський

Головна Сторінка » “Росіяни провалилися дипломатично” — Грегор Розумовський

Енергетичний шантаж Росії більше не працює на європейців. Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів історик і політичний діяч Грегор Розумовський.

“Коли Олаф Шольц відібрав у Газпрома турбіну, всі думали, що вони такі наївні і таким чином тиснути на Росію. Тим часом Шольц просто перевіряв, як далеко Росія зайде зі своїм шантажем. І росіяни вкотре повністю провалилися, цього разу дипломатично. Німці ненавидять шантаж. На політичному рівні вони його не толерують. Я пам’ятаю, було кілька випадків, коли важливих людей викрадали терористичні організації, наприклад відомого бізнесмена Ганса Мартіна Шлеєра, і вимагали когось випустити з в’язниці. Федеральний уряд сказав “ні, ви нічого не отримаєте!”. Це не те чого ви очікуєте від західного уряду, але це німецька особливість. Ідея шантажувати німців є жахливо дурною. Є прислів’я, що Німеччина як нафтовий танкер, його важко і довго розвертати, але потім він набирає ходу і це важко спинити.
Думаю, через 50 років історики напишуть, що Путін був людиною, яка консолідувала Європу і спровокувала відродження Української нації”, – каже Грегор Розумовський

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна все ближче до вступу в ЄС

Повний текст інтерв’ю читайте у жовтневому випуску журналу “Країна” або на сайті Gazeta.ua.