Бронювання за рівнем зарплати розколе суспільство Дикий

Бронювання за рівнем зарплати розколе суспільство Дикий

Ідея внесення до законопроєкту про мобілізацію норми, яка дозволить бронювання осіб з місячною зарплатнею від 35 тисяч гривень, викликає суперечки щодо можливого суспільного розколу. Таку думку висловив колишній командир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий, зазначивши, що подібні рішення влади можуть спровокувати громадське невдоволення і нові масові протести.

Дикий також прокоментував дискусії навколо іншої моделі бронювання, заснованої на сплаті збільшеного воєнного збору, як більш прийнятну, але з умовою значного збільшення розміру такого збору. За його словами, така модель має сенс, якщо розмір збору буде відповідати витратам на утримання одного військовослужбовця, тобто близько 120-130 тисяч гривень на місяць.

Критика таких підходів також прозвучала від командира третьої ОШБр Максима Жоріна, який попередив про можливі катастрофічні наслідки для фронту через “війну для бідних”. Огризко вказав на неприйнятність такого підходу, в якому військові обов’язки не розподілені по-чесному.

Ця дискусія відбувається на тлі запропонованого урядом законопроєкту про мобілізацію, що передбачає скасування строкової служби, який уже пройшов перше читання у Верховній Раді. Нардеп Ярослав Железняк зазначив, що до документу внесли значну кількість поправок, що свідчить про високий інтерес та обговорення цього питання в суспільстві та серед законодавців.