Розкрадання на харчах для ЗСУ і пачки грошей: викрили схеми на 100 млн грн

Головна Сторінка » Розкрадання на харчах для ЗСУ і пачки грошей: викрили схеми на 100 млн грн

Служба безпеки України повідомила, що викрила масштабні схеми розкрадання державних коштів, виділених на продовольче забезпечення підрозділів Сил оборони.

Сума збитків становить понад 119,5 млн грн. Про це СБУ повідомила у п’ятницю.

За даними слідства, посадовці департаменту Міністерства оборони уклали угоди з керівниками двох комерційних структур на постачання оптових партій продовольства до місць дислокації військових.

Бюджетні гроші перевели на рахунки підприємств, які навіть не мали виробничої бази і технологічного обладнання для надання відповідних послуг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільненого після корупційного скандалу ексголову Дніпропетровської ОВА позбавили депутатства

Замість постачання до ЗСУ продовольчої продукції учасники схеми виводили кошти у тінь через низку афілійованих фірм.

Двом керівникам підприємств оголосили підозри. Триває розслідування для встановлення причетності посадовців Міноборони.

Також у Київській області СБУ викрила командира однієї з військових частин на розкраданні майже 2,4 млн грн, виділених на харчування особового складу.

До розкрадання він залучив чотирьох своїх підлеглих і комерсантів. Ті вносили недостовірні відомості до звітної документації для приховування “відкату”.

Позаминулого тижня ЗМІ повідомили, що Мінборони закуповує продукти для військовослужбовців удвічі утричі дорожче, ніж у роздрібних магазинах Києва. Контракт на понад 13 млрд грн Міноборони уклало з фірмою зі статутним капіталом 1000 грн.

Вчора суд заарештував звільненого заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова.

Днем раніше правоохоронці повідомили про підозру йому, колишньому виконувачу обов’язків директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони Богдану Хмельницькому та ексзаступнику державного підприємства “Промоборонекспорт” Володимиру Терещенку.

Хмельницького заарештували.