Санкції проти Росії: як підвищити ефективність і перекрити РФ шляхи обходу – думка економіста

Санкції проти Росії не працюють швидко. Однак їх дія вже помітна хоча б по виконанню держбюджету Росії за січень та лютий. РФ намагається обходити обмеження, і над цим Україна має працювати. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів Ілля Несходовський, економіст, директор Інституту соціально-економічної трансформації.

“Санкції не працюють швидко. Росія це не маленька країна. У неї величезні ресурси і розгалужені потужності. У них багато економічних зв’язків з різними країнами. Є люди, які підтримують РФ. Тому одним ударом не можна все закрити. Але санкції зараз діють достатньо ефективно, накопичуються. І це видно хоча б по виконанню держбюджету Росії за січень та лютий. У них майже 90 відсотків бюджетний дефіцит, який запланували на рік. Ситуація в Росії суттєво погіршується”, каже Несходовський.

Україні треба не давати можливість обходити санкції, наголошує економіст.

“В Росії прямо кажуть, що їм допомагає паралельний імпорт. Це сприяння окремих компаній в обході санкційної політики. Фактично, вони дорожче і довше, але можуть отримати продукцію. Робота з компаніями, які допомагають цьому, має бути принципова”, говорить Несходовський.

Європейський Союз продовжив санкції проти відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

У лютому ЭС затвердив десятий пакет санкцій проти РФ, нові обмеження на імпорт та експорт.

Торік у грудні запрацювало ембарго на постачання російської нафти у країни ЄС. Рада ЄС встановила граничну ціни на нафту і нафтопродукти та оливи з Росії на рівні $60 за барель.