СБУ обшукує харківський осередок “Національного корпусу”

СБУ обшукує харківський осередок “Національного корпусу”

У Харківській області в четвер, 5 серпня, відбуваються оперативно-слідчі дії в межах кримінального провадження, фігурантами в якому є члени націоналістичної партії “Національний корпус”.

Про це зазначила речник Управління СБУ у Харківській області Лілія Домашевська.

“Проводяться оперативно-слідчі дії в рамках кримінального провадження, проводяться обшуки, учасниками є “Нацкорпус”. Після проведення всіх оперативно-слідчих дій, ми надамо коментар”, – сказала Домашевська.

За її словами, обшуки проводять на території Харкова і Харківської області. До завершення оперативних дій, вона відмовилася розповісти, за якою кримінальною справою тривають слідчі дії.

У політсилі обшуки вважають «політичним переслідуванням».

“Саме тих, кого ми знаємо, людей, які реально наші, це 10 адрес, на які сьогодні увірвалися. Але я не знаю, скільки їх загалом, я думаю, що для них ціль – будь-які активні ветерани та патріоти. Усе перевертають. Я точно знаю, що у хлопців вилучають телефони, ноутбуки. Що на них хочуть знайти, поки що нам не відомо”, – сказав один з лідерів організації Максим Жорін.

За його даними, на цей час жодних підозр його соратникам не висували. За його непідтвердженими даними, йдеться про справу 2018 року.

“Взагалі нікому з хлопців не повідомляли – ні підозри, ні справи. Абсолютно нічого. І сьогодні вранці просто вломилися спецпризначенці за адресами, де живуть хлопці. Начебто є якась справа 2018 року, про яку вони зараз згадали”, – сказав Жорін.

Обшуки він називає боротьбою влади на чолі з президентом України проти “найактивнішої частини вулиці”, а також вбачає у цьому “проросійський слід”.