СБУ показала перший дрон Sea Baby, на який задонатили українці

СБУ показала перший дрон Sea Baby, на який задонатили українці

Служба безпеки України продемонструвала перший морський дрон, який виготовили завдяки масштабному волонтерському збору.

Спецслужба показала фото і відео дрону Sea Baby.

Перший зразок у цій партії, який СБУ показала під час тестувань, отримав назву “Авдіївка”.

“Він відрізняється від попереднього покоління, в тому числі й зовнішнім виглядом. Sea baby 2024 року випуску – це дрон нового покоління, який вдосконалений і ще більш смертоносний для ворога”, – заявила спецслужба.

“Майбутнє саме за технологічними підходами у війні. СБУ сьогодні намагається бути першою в цьому напрямку, і це реально вдається. У лавах служби ми виростили унікальних фахівців з морських дронів, аби й далі вдосконалювати і масштабувати роботу з очищення Чорного моря від ворога. Наша задача: знищувати окупантів і наближати перемогу”, – сказав голова СБУ Василь Малюк.

“Новий SeaBaby 2024 має вдосконалені технічні характеристики, більшу бойову та маневрену спроможність. Він здатен доставити майже тонну вибухівки на понад тисячу кілометрів. СБУ задумувала цей дрон як універсальну платформу, на якій буде розміщуватися різне озброєння”, – розповів “Хантер”, бригадний генерал СБУ.

За допомогою морських дронів СБУ підірвала Кримський міст і вразила 11 російських військових кораблів, повідомила спецслужба.

22 лютого волонтер Сергій Стерненко разом із ініціативою UNITED24, Monobank і блогером Ігорем Лаченковим оголосили збір на морські дрони СБУ Sea Baby. За три дні українці зібрали 297,5 млн грн на 35 морських дронів.