СБУ проводить обшуки у протоієрея Московської церкви в Україні

Головна Сторінка » СБУ проводить обшуки у протоієрея Московської церкви в Україні

Служба безпеки України проводить обшуки в протоієрея Московської церкви в Україні.

Йдеться про заступника голови відділу зовнішніх відносин Московської церкви Миколу Данилевича. Про це повідомляє “Суспільне”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РПЦ “оголосила Україні священну війну” – Atlantic Council

Як зазначають джерела видання, Данилевич відомий тим, що був у складі делегації, яка у 2017 році разом з підсанкційним олігархом та екснардепом Вадимом Новинським вмовляла Вселенського патріарха Варфоломія не давати томос Православній церкві України.

Крім того, як стверджує неназваний співрозмовник, Данилевич відзначився підтримкою Росії та виправданням її агресії проти України.

Торік СБУ провела низку перевірок єпархій Московської церкви в Україні, внаслідок чого десятки служителів МП отримали підозру за розпалювання ворожнечі, заперечення війни та навіть державну зраду.

Зокрема найрезонанснішою стала справа колишнього намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла Лебедя, якого підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі й виправдовуванні збройної агресії Російської Федерації. Спочатку митрополита було арештовано, але пізніше він вийшов з-під варти під заставу.

Станом на жовтень 2023 року було викрито більше 60 кліриків Московського патріархату, які працювали на РФ, продавали зброю і дитячу порнографію.