СБУ викрила чиновників, які торгували статусом учасника бойових дій на Дніпропетровщині

СБУ викрила чиновників, які торгували статусом учасника бойових дій на Дніпропетровщині

Служба безпеки України (СБУ) викрила посадовців одного з військових гарнізонів Дніпропетровщини, що з жовтня минулого року торгували статусом учасника бойових дій. За цей час послугами чиновників скористалися декілька десятків осіб. Про це повідомляється на сайті відомства.

За наявною інформацією, схему організували посадовці одного з військових гарнізонів Дніпропетровщини. За документами, вони відправляли військовослужбовців до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС), але фактично останні залишались за місцями постійної дислокації.

Після закінчення строків відрядження до ООС, військовослужбовці, які жодного дня не перебували на передовій, оформлювали собі статус учасників бойових дій з відповідними пільгами та державними виплатами.

Коштувала така послуга 50% від щомісячної премії у 20 000 грн, що встановлювалась їм на час перебування в зоні проведення ООС.

В межах кримінального провадження чиновнику-організатору схеми повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службової особи) Кримінального кодексу. Тривають слідчі дії для встановлення причетності інших осіб до вчинення зазначеного правопорушення.