СБУ викрила нові схеми ухиляння від служби. Як вони працювали

Головна Сторінка » СБУ викрила нові схеми ухиляння від служби. Як вони працювали

Служба безпеки заблокувала ще чотири схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

Серед затриманих – посадовець військово-лікарської комісії та декілька кримінальників, які ховали “клієнтів” у таксі, повідомила пресслужба СБУ 14 листопада.

“СБУ викрила нові схеми для ухилянтів. У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримали організаторів оборудок. За гроші вони пропонували ухилянтам різні “варіанти” уникнення призову і подальшої втечі за кордон на підставі підроблених документів або поза контрольно-пропускними пунктами. Вартість таких “послуг” становила до 10 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості та способу перетину кордону”, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрадник шпигував за аеродромами ЗСУ

У Хмельницькому викрили посадовця місцевої військово-лікарської комісії. За різні суми хабарів він “дописував” призовникам важкі захворювання як підставу для “списання” з військової служби.

На Одещині нейтралізовано міжнародну злочинну групу, яка займалась нелегальними “перевезеннями” до сусідньої європейської країни. Зловмисники довозили своїх клієнтів до кордону на власних авто або таксі, а потім “переводили” їх за кордон лісовими стежками або понтонами через річку. До складу банди входив одесит-кримінальник на прізвисько “Бастіон” та двоє його спільників-іноземців. Для пошуку “клієнтів” зловмисники створили Telegram-канал. Гроші за свої “послуги” просили переказувати у криптовалюті.

У Києві затримали фігуранта, який продавав ухилянтам підроблені документи про непридатність до служби за станом здоров’я. Зловмисником виявився 53-річний громадянин однієї з країн Близького Сходу, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. Співробітники СБУ своєчасно викрили зловмисника і затримали його під час одержання грошей від клієнта.

На Львівщині затримали 51-річного мешканця Самбірського району, який, заручившись підтримкою місцевого криміналітету, переправляв ухилянтів за кордон через заздалегідь підготовлені “лісові маршрути”.

Служба безпеки України заблокувала схеми ухилення від мобілізації і нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

Зловмисники пропонували ухилянтам втекти до країн Європейського Союзу на підставі підроблених документів. Вартість “послуг” становила до $10 тис, повідомила СБУ.

Серед організаторів оборудок – керівник відділення столичного медзакладу, заступник директора інституту та адвокатка.