СБУ викрила одразу п’ять нових схем ухиляння від служби

Головна Сторінка » СБУ викрила одразу п’ять нових схем ухиляння від служби

Служба безпеки ліквідувала ще п’ять схем для ухилянтів по всій Україні.

У різних регіонах країни затримали сімох організаторів оборудок. Серед них – таксист-іноземець, посадовиця лікарні та псевдоактивіст, який видавав себе за “борця з корупцією”, повідомила пресслужба СБУ 17 листопада. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

“За гроші вони допомагали ухилянтам сховатися від призову за межами України. Для цього продавали своїм клієнтам підроблені документи або переправляли їх за кордон поза контрольно-пропускними пунктами. Вартість таких “послуг” становила до 7 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та способу незаконного перетину державного кордону”, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ викрила нові схеми ухиляння від служби. Як вони працювали

У Чернівцях затримали місцевого бізнесмена, який за гроші переводив потенційних призовників до сусідньої країни “лісовими стежками”. Фігурант під час спілкування зі своїми клієнтами представлявся “радником голови комітету з питань запобігання корупції в підрозділах ЗСУ”.

У Черкасах викрили медпрацівницю місцевої лікарні, яка за хабарі пропонувала дружинам військовозобов’язаних оформити фіктивну групу інвалідності.

У Львові затримано ще одного організатора нелегального “трафіку”. Ним виявився 43-річний громадянин однієї з країн Південного Кавказу, який тривалий час проживає в Україні. Тим, хто виявляв бажання уникнути призову, фігурант за гроші обіцяв зробити фіктивні пенсійні посвідчення по інвалідності.

На Вінниччині затримали двох місцевих жителів, які на човнах переправляли ухилянтів за межі України через прикордонну річку. За додаткову плату у розмірі 1 тис. ділки обіцяли своїм клієнтам оформити документи для подальшої легалізації за кордоном.

На Рівненщині затримано ще двох організаторів незаконної міграції. Зловмисники діяли у “тандемі” – один з них підшукував потенційних втікачів від призову, інший – переправляв їх до Євросоюзу через так звану “зеленку”.

Служба безпеки України заблокувала схеми ухилення від мобілізації і нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

Зловмисники пропонували ухилянтам втекти до країн Європейського Союзу на підставі підроблених документів. Вартість “послуг” становила до $10 тис, повідомила СБУ.

Серед організаторів оборудок – керівник відділення столичного медзакладу, заступник директора інституту та адвокатка.