Шахраї за допомогою ШІ вкрали $25 млн

Головна Сторінка » Шахраї за допомогою ШІ вкрали $25 млн

У Гонконзі штучний інтелект допоміг шахраям заволодіти мільйонами доларів завдяки діпфейкам.

Співробітник транснаціональної компанії здійснив транзакції на $25 млн на прохання нібито свого керівника під час відеоконференції. Водночас виявилося, що учасники зустрічі були витвором штучного інтелекту, пише BFMTV.

“Під час багатосторонньої відеоконференції з’ясувалося, що всі люди, окрім нього, були несправжніми”, – розповів колега фігуранта.

Працівник компанії здійснив близько 15 транзакцій на п’ять різних банківських рахунків на загальну суму 200 млн гонконзьких доларів ($25 млн).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скорочення робочих місць і нерівність: розкрили ризики розвитку ШІ

Отримавши електронного листа від керівника з Великої Британії із запрошенням на нараду, співробітник подумав про можливість афери. Але присутність на відеоконференції колег його заспокоїла. Правду він дізнався, коли зателефонував цим колегам уже після зустрічі.

Аферу провели дуже професіонально, вважає слідство. Протягом декількох місяців шахраї завантажували відеозаписи співробітників транснаціональної корпорації, які згодом і використовували для імітації їхніх голосів за допомогою штучного інтелекту.

Гендиректор SpaceX, Tesla та новий власник Twitter Ілон Маск, а також фахівці зі штучного інтелекту та лідери галузі закликали до шестимісячної паузи у розробці систем, потужніших, ніж нещодавно запущений OpenAI GPT-4. Про це йдеться у відкритому листі, де згадуються потенційні ризики для суспільства та людства.