Що робити, якщо взимку зникне опалення: експерт роз’яснив

Головна Сторінка » Що робити, якщо взимку зникне опалення: експерт роз’яснив

Українці повинні подумати про варіант евакуації на випадок, якщо в їхніх багатоквартирних будинках взимку зникне електропостачання.

Це може статися через російські обстріли, повідомив директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко під час національного телемарафону.

“Ризик того, що Росія продовжить атаки на енергетичну інфраструктуру і на теплоелектроцентралі та теплоелектростанції, є. Обійти його сьогодні ніяк неможливо”, сказав він.

Він порадив налагодити автономне опалення і автономне енергозабезпечення мешканцям приватних будинків, які мають можливість це зробити.

“Поставте резервний генератор. Якщо у вас газове опалення, я впевнений, що газом ви будете забезпечені. Але все одно потрібна буде електрика, щоб працював газовий котел чи інший. Потурбуйтеся про те, щоб у вас все було в робочому стані: перевірте стан опалювальних мереж”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інфраструктура зруйнована на 80% у міськраді Ізюма розповіли про ситуацію в місті

Харченко зауважив, якщо взимку у багатоквартирному будинку не буде електропостачання, теплозабезпечення та каналізації, то людям треба буде евакуюватися.

“Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то, на жаль, маю констатувати той факт, що якщо в місті відсутнє енергозабезпечення, не працює каналізація, не працює електрика, відключилося газопостачання через знеструмлення регіону, то в цій ситуації доведеться шукати шляхи евакуації”, вважає експерт.

Жити під час зими в умовах низьких температур без енергозабезпечення, без каналізації, газо- і водопостачання неможливо, наголосив він.

“Якщо ви бачите, що ваш населений пункт, особливо поблизу бойових дій, не буде забезпечений опаленням та електрикою, думайте над резервним варіантом, думайте куди евакуйовуватися”, сказав Харченко.

Кабінет міністрів виділяє 1,4 млрд грн на закупівлю стратегічного запасу матеріальних резервів, який дозволить оперативно реагувати на виклики та проблеми тепло- і водопостачання. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що цей опалювальний сезон без перебільшення стане найскладнішим в історії незалежної України. Головний ризик це терористичні акти Росії проти критичної інфраструктури. Інша проблема, яка також цікавить українців, що буде з платіжками та як економити на опаленні.