В сучасному світі виділений сервер використовують найнавантаженіші проекти, ті, хто не може обходитися сусідством з іншими на спільному хостингу. Це може стосуватися і великих інтернет-магазинів, і ігрових серверів, і потреб розробки програмного забезпечення. Якщо йдеться про торговельний майданчик, то виділений сервер потрібен у випадку, коли там велика база даних, і тоді, коли трафік переходить за десятки тисяч відвідувачів за добу.
Суть проста: в оренду береться окремий фізичний сервер потрібної конфігурації.
Плюси і мінуси
Основні плюси виділеного серверу пов’язані з повною свободою в його використанні. Всі інші види хостингу передбачають, що на сервері або в хмарі є хтось іще, але ресурси виділеного серверу використовує тільки той, хто його орендує, і він же визначає, що буде на сервері.
Найпривабливіше:
операційна система будь-яка;
потужний сервер в повному розпорядженні для ваших проектів;
великий трафік, здебільшого безлімітний. Правильно обраний сервер витримає навіть найсуттєвіший пік навантаження;
безпека.
Основні недоліки виділеного сервера витікають з його ж переваг: він дорого коштує, і для його обслуговування потрібні спеціальні знання. Однак якщо проект справді великий, вартість виділеного сервера буде виглядати навіть привабливо. В багатьох випадках орендувати фізичну машину виявляється дешевше, ніж постійно докуповувати потужність віртуального сервера.
Проблеми з обслуговуванням можна розв’язати, замовивши у хостера послугу управління сервером. Тоді всю роботу будуть виконувати професіонали від хостинг-провайдера, а навантаження на вашу команду не зміниться.
А от для кого виділений сервер не має сенсу так це для невеликих проектів, де відвідуваність невисока, потужність поки споживається теж невелика, і самі сайти небагато “важать”. Для них потужності сучасних серверів виявляються надмірними, тому й придумані всі інші способи ділення ресурсів машини віртуальні хостинги, віртуальний виділений сервер.
Де купити
Виділений сервер можна купити та орендувати. В першому випадку йдеться про так звану послугу колокейшн: клієнт купує сервер необхідної потужності, і його встановлюють в дата-центрі хостера. Це потрібно, щоб сервер вчасно отримував техобслуговування, охолодження, безперебійне живлення. Його, звісно, можна встановити і на своїй території, але тоді хтось має забезпечувати всі умови роботи.
В більшості випадків сервер все-таки орендують у хостинг-провайдера. Можна обрати варіант з дата-центром в будь-якому регіоні поблизу від своєї цільової аудиторії. Оренда з послугою адміністрування дозволяє не виділяти спеціальне місце для установки сервера, не вирішувати проблеми з його обслуговуванням та ремонтом, і не виділяти в команді окремого адміністратора.
Наприклад, хостинг-провайдер HOSTiQ додатково надає:
безкоштовне збирання та установку сервера будь-якої конфігурації;
панелі управління на вибір;
безкоштовний IP;
послугу адміністрування;
збереження вартості після першої оплати.
Що більший проект, то більша ймовірність, що йому знадобиться саме виділений сервер.