Щоб не осоромитись і насолодитись ролами: як правильно тримати палички для суші

Головна Сторінка » Щоб не осоромитись і насолодитись ролами: як правильно тримати палички для суші

Якщо ви хочете справити гарне враження в азійському ресторані або на домашній вечірці, важливо знати, як правильно тримати палички і як ними користуватися.

Їжа паличками це невід’ємна частина культури країн Східної Азії. Це не тільки спосіб насолодитися смачною їжею, а й демонстрація поваги до оточення, пише nv.

Що потрібно знати, щоб усе вийшло

Палички це інструмент, який може використовуватися для захоплення як маленьких, так і великих шматочків їжі. Починайте з простих вправ, наприклад, із захоплення рисового зернятка або скибочки сиру.

Одна з паличок завжди нерухома, а друга рухлива. Нерухома паличка використовується як основа, до якої притискається їжа.

Не варто тримати палички занадто близько до основи. Краще, щоб над долонею виднілася тільки їхня верхня третина. Це дасть вам змогу захоплювати більші шматки їжі.

Перед використанням злегка постукайте кінцями паличок по столу або по долоні, щоб вони були точно на одному рівні.

Якщо нижні або верхні кінці паличок схрещуються, значить, щось не так і варто пошукати більш вдале положення приладу в руці.

Як їсти паличками

Розслабте руку. Покладіть одну паличку так, як ви зазвичай тримаєте олівець.

Вкладіть у руку другу паличку на нігтьову фалангу безіменного пальця і притисніть основою великого. Розпряміть великий палець, порухайте ним, щоб знайти найзручніше положення. Усі люди тримають палички трохи по-різному.

Спробуйте порухати другою паличкою. Щоб опустити її, трохи натисніть вказівним пальцем. Щоб підняти, штовхніть її середнім пальцем вгору.

Великий палець і перша паличка залишаються нерухомими.

Як правильно поводитися за азійським столом

Майкл Лайнінгер, американський фахівець з етикету дав поради:

Скрізь, крім Кореї, дозволяється підносити миску з супом або рисом ближче до рота, щоб їсти було зручніше. З тарілками такий номер не пройде.

До супу теж подають палички: спочатку ними з’їдають тверді інгредієнти страви, а потім випивають або їдять ложкою бульйон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незвичні смаки та зручна подача: чому українці обожнюють суші

За рідкісними винятками, руками їсти не дозволяється. Якщо великий шматок їжі неможливо розділити на більш дрібні (наприклад, це качина ніжка), то потрібно його акуратно піднести до рота і відкушувати.

А ось класичне суші є тим самим винятком: шматочки зазвичай беруть рукою і в соус занурюють тільки рибу, рис залишається чистим.

Вважається, що не можна брати своїми паличками їжу із загальної тарілки. Але якщо поруч із нею не лежать додаткові прилади, просто переверніть палички та візьміть шматок товстими кінцями.

Першим за столом бере палички в руки господар будинку.

Щоб не осоромитися у ресторані чи вдома перед гостями, краще навчитися правильно їсти суші. Цього вчить японський шеф-кухар Нобуюкі Нобу Мацухиса. Він провів відеоурок, як правильно їсти суші і роли. Наприклад, вживати рол треба цілим, не відкушуючи по частинах. Це найсерйозніша помилка при вживанні ролів.

Замість того, щоб занурювати весь шматок страви, обмежитися лише невеликою частиною. Забагато соєвого соусу не дозволить відчути справжній смак страви.