Шольц зробив зауваження Макрону за недостатню підтримку України

Шольц зробив зауваження Макрону за недостатню підтримку України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив невдоволення президенту Франції Еммануелю Макрону щодо його обмеженої підтримки України та інших невирішених питань. Зазначається, що напруженість у відносинах може ускладнити реалізацію спільних заходів ЄС щодо загрози хуситів у Червоному морі.

Відносини між лідерами також піддані напруженню через енергетичні субсидії, імпорт китайських електромобілів та питання оборонної політики та ситуації в Україні.

Олаф Шольц попередив країни ЄС, що вони надають недостатньо військової допомоги Києву, особливо порівняно з підтримкою Берліна. Дипломати висловлюють стурбованість, що ця ситуація може вплинути на можливість переконати Париж підтримати розширення антипіратської місії ЄС в Ормузькій протоці до Червоного моря.

Зазначається, що після авіаударів США та Великої Британії по Ємену, підтримка цих дій з боку Франції є обмеженою, а її намагання зберегти відносини з Іраном може завадити їй взяти на себе роль посередника в регіоні. Німеччина настоює на розширенні антипіратської місії ЄС в Ормузькій протоці до Червоного моря, але Франція поки що утримується від відповіді на цю пропозицію.

Беручи до уваги важливість питань безпеки та геополітичної стабільності в регіоні, де хусити використовують дрони та ракети для атак на судна, ситуація набуває особливої актуальності.