fbpx

Шольц сказав, чи приєднається Німеччина до коаліції винищувачів для України

Головна Сторінка » Шольц сказав, чи приєднається Німеччина до коаліції винищувачів для України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц не вважає “найактуальнішим” питання про участь ФРН у “коаліції винищувачів” для України.

У Міністерстві оборони країни розцінили ініціативу щодо винищувачів як “позитивну”, але сказали, що свої літаки не надаватимуть. Про це повідомляє Tagesschau.

Після саміту Ради Європи в Рейк’явіку Шольц у відповідь на запитання, чи братиме Німеччина участь у створеній міжнародній “коаліції винищувачів” для України, відповів, що “питання не таке актуальне, як його представляють”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський закликав європейців надати Україні винищувачі

За його словами, Німеччина має намір і далі зосереджуватися на постачанні, ремонті та забезпеченні боєприпасами бронетехніки й систем ППО для ЗСУ, оскільки “це важливо, щоб Україна могла себе захистити”.

Він також підкреслив, що щодо “коаліції F-16” на Німеччину “ніхто не тисне”.

У Міністерстві оборони Німеччини “позитивно” оцінили міжнародні зусилля щодо створення “коаліції винищувачів”.

Представник міністерства заявив, що “вітають будь-які ініціативи, які полегшують Україні зміцнення оборони”. Проте бундесвер не планує передавати Україні жодні літаки із власних запасів.

Президент України Володимир Зеленський домомився з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком про початок праці над коаліцією винищувачів.

Цю ідею підтримав президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, повідомив Зеленський під час вечірнього відеозвернення.

В коаліцію винищувачів входить тренування, літаки, результати.

Generated by Feedzy