Шпигуни РФ готували ракетні удари по Київській телевежі та підрозділах ЗСУ

Головна Сторінка » Шпигуни РФ готували ракетні удари по Київській телевежі та підрозділах ЗСУ

Кіберфахівці Служби безпеки викрили нові спроби агресора завдати вогневого ураження по стратегічній інфраструктурі України.

Затримали агентурну групу ФСБ, яка готувала ракетні удари по Київській телевежі та підрозділах Генштабу ЗСУ, повідомила 27 березня пресслужба СБУ.

“У Києві та в Одесі затримали двох агентів ФСБ, які готували ракетні удари по військових частинах Сил оборони та об’єктах енергетики і телекомунікацій у трьох регіонах. У зоні особливої уваги агентів були армійські підрозділи, які забезпечують охорону Генштабу ЗСУ, дані про Сили оборони на Полтавщині, а також Київська телевежа і столична ТЕЦ. Спочатку зловмисники намагались виявити місця базування українських військ, а потім направити окупантам відповідні координати для коригування повітряних атак”, – звітує відомство.

Для прихованого збору розвідданих один із російських агентів влаштувався експедитором в одеську компанію, яка постачає продукти харчування підрозділам Сил оборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піймали на гарячому: двоє зрадників готували вибух на залізниці

Інший фігурант збирав інформацію про технічний стан Київської телевежі після її обстрілу у березні 2022 року. Також він фотографував зовнішній вигляд однієї з теплових електростанцій, яка забезпечує електрикою і теплом значну частину столичного регіону.

Ця інформація потрібна була агресору для прийняття рішення щодо коригування повторних або здійснення нових ударів по місцевій ТЕЦ і телевежі.

Співробітники СБУ своєчасно викрили розвідувальну активність російських агентів і поетапно задокументували її.

На завершальному етапі спецоперації обох зловмисників затримали на гарячому, коли вони шпигували за потенційними цілями для окупантів.

Одним із ворожих поплічників виявився інженер-технолог підприємства харчової промисловості Одеси. Інший – 24-річний киянин.

Наприкінці січня цього року вони були дистанційно завербовані кадровим співробітником ФСБ по Москві та Московській області РФ.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру. Їм загрожує довічне ув’язнення.

СБУ затримала сім’ю зрадників, які на замовлення ФСБ готували ракетні удари по Україні та хоронили останки загиблих під Києвом росіян. Вони зливали геолокації базування Сил оборони, зокрема військовослужбовців спеціальних операцій ЗСУ. Також зловмисники передавали до ФСБ координати промислових цехів, де виробляли українські безпілотники. За наведенням фігурантів загарбники планували здійснити прицільні ракетні удари по українських об’єктах