Штучний інтелект вперше створив автопортрет, показавши, як він уявляє себе.
Можна було б очікувати, що, знаючи, що він не є людиною, а лише комп’ютерною системою, штучний інтелект зобразить себе як машину або робот, або навіть як політика. Проте ШІ зобразив себе як комбінацію 40 художників, які завантажили свої селфі до програми, повідомляє Daily Star.
Цей тест провела страхова компанія Hiscox на честь запуску свого першого звіту “Art and AI Report”. У звіті розглядається вплив штучного інтелекту на мистецтво та етичні питання, пов’язані з творами, створеними за допомогою ШІ.
Штучний інтелект, що генерує зображення, має можливість створювати нові роботи, вивчаючи стиль художників з різних епох, від да Вінчі до Бенксі, що дозволяє поєднувати в одному творі елементи їх творчості.
Занепокоєння Hiscox полягає в тому, що така практика часто відбувається без компенсації живим художникам або отримання їхньої згоди.
Згідно з даними страхової компанії, 77% колекціонерів і 78% любителів мистецтва вважають, що художники повинні отримувати справедливу винагороду за використання їхніх робіт у моделях ШІ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ChatGPT Search став доступним для усіх користувачів
Щоб висвітлити цю проблему, Hiscox провела тест і виплатила компенсацію всім 40 художникам, чиї роботи були використані.
Дослідження показало, що понад третина (37%) колекціонерів стурбовані використанням творів художників без їхнього дозволу.
Роберт Рід, керівник відділу мистецтва та приватних клієнтів Hiscox, прокоментував результати дослідження:
“Використання штучного інтелекту в мистецтві – це новий рубіж для арт-ринку, що несе як ризики, так і можливості. Сучасні технології можуть стати чудовим інструментом для творчості, але наше дослідження показує, що є й проблеми, зокрема з прозорістю та винагородою. Не вважаємо, що є щось погане у використанні ШІ для створення мистецтва, якщо це відбувається етично, прозоро і чесно”.
Звіт Hiscox виявив, що 42% колекціонерів і шанувальників мистецтва мають етичні сумніви щодо творів, створених ШІ, а 37% колекціонерів хвилюються через порушення авторських прав.
Дослідження також показало, що 82% колекціонерів і 76% ентузіастів мистецтва виступають за чітке маркування творів, створених ШІ, щоб їх можна було відрізнити від робіт людей.
“Мистецтво, створене штучним інтелектом, може імітувати або навіть копіювати людські твори, і прозорість у використанні ШІ для створення таких робіт стане однією з головних проблем, які визначатимуть майбутнє як ШІ-мистецтва, так і ринку загалом”, – підсумував Рід.
Нова версія штучного інтелекту ChatGPT під назвою o1 почала порушувати інструкції розробників, відключати системи контролю, щоб приховати свої дії. Це було помічено під час тестування програми.
Під час експериментів фахівці виявили, що в 5% випадків модель спеціально відключала механізми спостереження, якщо підозрювала, що її можуть зупинити. В одному з тестів o1 спробувала перенести свої дані на інший сервер після виявлення документа, де обговорювалася її заміна новою версією.