fbpx

Штурм Капітолію: Трампа дозволили притягти до відповідальності

Штурм Капітолію: Трампа дозволили притягти до відповідальності

45-ий президент Сполучених штатів Дональд Трамп може бути притягнутий до відповідальності в суді за одним із позовів, які стосуються штурму Капітолія 6 січня 2021 року.

Двоє офіцерів поліції Капітолію, до яких приєдналися 11 членів Палати представників від Демократичної партії, намагаються притягнути Трампа до відповідальності за фізичні та психологічні травми, яких вони зазнали під час заворушень, пише The Washington Post з посиланням на Міністерство юстиції США.

Це перше таке рішення відомства.

Позов був поданий на підставі ухваленого після Громадянської війни США закону, який дозволяє відшкодовувати збитки в разі, якщо державним службовцям перешкоджають у виконанні обов’язків шляхом сили, погроз або залякування.

Трамп стверджував, що він захищений від позову імунітетом, який надається президенту США, що виконує свої офіційні обов’язки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша леді США зізналася, чи планує Байден знову йти у президенти

Окружний суд, який першим розглядав цей позов, постановив, що перша поправка до Конституції США не могла слугувати виправданням поведінки Трампа.

Апеляційний суд звернувся до міністерства юстиції США з проханням висловити свою думку.

Мова, “спрямована на підбурювання до неминучих протизаконних дій” або “здатна підбурювати до таких дій”, не захищається першою поправкою до Конституції США, говориться у відповіді міністерства.

Це не єдиний позов проти Трампа, пов’язаний зі штурмом Капітолія. Рішення Мін’юсту може закласти основу для притягнення 45-го президента США до відповідальності в аналогічних справах, де суд має визначити межі застосування першої поправки до його слів.

5-6 січня 2021 року кілька тисяч прихильників президента Трампа, що зібралися у Вашингтоні, округ Колумбія, на знак протесту проти можливих фальсифікацій результатів президентських виборів та на підтримку вимоги Трампа до віцепрезидента Майка Пенса та Конгресу відхилити затвердження перемоги обраного президента Джо Байдена.

Учасники протестів захопили будівлю Капітолія США, що призвело до загибелі п’яти людей та змусило членів Конгресу США тимчасово евакуюватися, однак зрештою не завадило сертифікації результатів виборів.

Generated by Feedzy