На відновлення довіри між Угорщиною і Україною потрібен тривалий час – Сійярто

На відновлення довіри між Угорщиною і Україною потрібен тривалий час – Сійярто

Голова Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто висловив думку, що відновлення довіри між Угорщиною та Україною може зайняти чимало часу. Він підкреслив, що Будапешт готовий до такого тривалого процесу. Під час нещодавньої зустрічі в Ужгороді було зроблено певні кроки для поліпшення взаємного сприйняття та довіри між двома країнами, про що він повідомив у своєму дописі на Facebook.

У своєму відеозверненні Сійярто зазначив, що відновлення довіри між країнами є складним завданням. Він звернув увагу на те, що з 2015 року, на його думку, Україна на законодавчому рівні обмежила права угорської меншини, зокрема в Закарпатті.

“Ми сподіваємося, що угорська меншина знову зможе користуватися тими правами, які були у них до 2015 року. Ми вимагаємо не так багато. Наші вимоги викладені у одинадцяти пунктах, що включають правовий статус шкіл, можливість отримання атестату середньої освіти угорською мовою та використання угорської мови у сферах культури та вищої освіти”, – пояснив він.

29 січня Петер Сійярто прибув до Ужгорода, де зустрівся з главою МЗС України Дмитром Кулебою та керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком. Зустріч була присвячена обговоренню шляхів нормалізації українсько-угорських відносин. Сійярто також заявив, що Угорщина не передавала і не передаватиме Україні військову зброю.