Каші вважають ідеальним сніданком, але вони можуть нашкодити організму. Вони швидко підвищують рівень цукру в крові, а потім викликають різке відчуття голоду. До того ж у них часто бракує білка та корисних жирів, необхідних для енергії.
Розповімо, чим краще замінити кашу вранці.
Прискорення метаболізму
Низьковуглеводна їжа швидше перетравлюється і допомагає спалювати більше калорій – в середньому аж на 209 калорій в день в порівнянні з тими, хто любить вуглеводи.
Контроль апетиту
Те ж дослідження, проведене в Гарвардському медичному університеті, показало, що рівень гормонів греліну і лептину нижче у тих, хто їсть мало вуглеводів. Значить, тобі менше хочеться їсти.
Довге насичення
Для тривалого насичення важливо їсти більше білка. Низьковуглеводне харчування при цьому корисніше того, в якому мало жирів.
Підвищення витривалості
Для занять спортом корисно їсти мало вуглеводів і багато жирів (але не так екстремально, як в кетогенній дієті). Тоді організм краще запасає енергію і швидше спалює зайвий жир.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ідеальний сніданок за секунди: крупи для каш, які достатньо просто залити водою на ніч
Втрата “шкідливого” жиру
При низьковуглеводному харчуванні швидше йде найбільш, мабуть, неприємний тип жиру, який розташовується в області живота.
Що ж їсти на сніданок
Якщо вирішили скоротити споживання хліба і каш, їжте яйця в будь-якому вигляді, ягоди, горіхи, насіння, шпинат, гриби, несолодкі йогурти (в них якраз і можна додати ягоди або горіхи).
Сніданки необхідно насичувати вітамінами. Особливо організму необхідний вітамін D. Його можна знайти в яєчному жовтку. Тому для сніданку варене яйце чи омлет буде ідеальним вибором.
Щоб зміцнити імунітет і бути енергійним увесь день додайте до яйця трохи каші. Підійде вівсянка або пшоно. Тости готуйте із цільно-зернового хліба. На нього покладіть шматочок риби жирних сортів – лосося, сьомги або форелі.