Якщо регулярно їсти локшину швидкого приготування, це може призвести до високого кров’яного тиску, хвороб серця і метаболічного синдрому.
Тому цієї звички варто позбутись, оскільки надлишок натрію, консервантів та інших хімічних речовин робить локшину одним із найбільш нездорових продуктів харчування, пише Healthshots.
Чим небезпечна локшина швидкого приготування
Низький рівень поживних речовин
Локшина швидкого приготування майже не містить необхідних поживних речовин, таких як вітаміни, мінерали, білок і клітковина. Натомість вона містить велику кількість калорій, в основному за рахунок рафінованих вуглеводів і нездорових жирів, що може бути проблемою для контролю ваги. Якщо ви регулярно вживаєте локшину швидкого приготування, вона може збільшити ризик дефіциту поживних речовин.
Містить глутамат натрію (MSG)
Це поширена добавка в локшині, яка використовується для посилення смаку. Високе споживання MSG пов’язане зі збільшенням ваги, головними болями, нудотою і навіть підвищенням кров’яного тиску. Однак деякі інші дослідження не виявили зв’язку між вагою та помірним споживанням MSG.
Високий вміст натрію
Одна порція локшини може містити більше половини рекомендованої добової норми натрію. За даними Journal of the American College of Cardiology, надмірне споживання натрію пов’язане з ушкодженням органів і може спричинити цілу низку проблем зі здоров’ям, включно з гіпертонією, хворобами серця та інсультом.
Виготовлена з білого борошна (майди)
Локшина швидкого приготування в основному виготовляється з майди, різновиду білого борошна високого ступеня обробки. Майда містить мало харчових волокон і основних поживних речовин порівняно з цільним зерном. Вживання великої кількості майди може призвести до стрибків рівня цукру в крові, що особливо шкідливо для людей з діабетом або інсулінорезистентністю.
Потенційні ризики для здоров’я
Часте вживання локшини швидкого приготування може бути пов’язане з метаболічним синдромом – станом, що підвищує ризик високого кров’яного тиску, високого рівня цукру в крові, надлишкового жиру в ділянці талії та аномального рівня холестерину.
Інше дослідження, опубліковане в Journal of Korean Medical Science, показало, що регулярне вживання локшини швидкого приготування пов’язане з низьким рівнем вітаміну D в організмі.
Містить шкідливі жири
У процесі виробництва локшину швидкого приготування часто обсмажують на пальмовій олії або інших шкідливих для здоров’я оліях. У результаті виходить продукт із високим вмістом насичених жирів і трансжирів. Дієта з високим вмістом цих жирів може призвести до накопичення жирових відкладень в артеріях, що підвищує ризик серцевого нападу та інсульту.
Містить шкідливі консерванти
Щоб продовжити термін зберігання і зберегти смак, у локшину швидкого приготування додають такі консерванти, як третинний бутилгідрохінон (TBHQ) і бутильований гідроксианізол (BHA). Хоча ці хімічні речовини безпечні в невеликих кількостях, їх тривале вживання може бути шкідливим. Дослідження, опубліковане в Iranian Journal of Basic Medical Sciences, пов’язало хронічний вплив TBHQ з неврологічними ушкодженнями, підвищеним ризиком лімфоми і збільшенням печінки.
Якщо ви надто сильно любите локшину швидкого приготування і не в змозі від неї відмовитися, спробуйте підвищити її користь, додавши в неї овочі, білок (наприклад, варене яйце), використовуйте менше приправ і контролюйте розмір порцій.
Щоб харчуватись правильно, треба дотримуватись принципу гарвардської тарілки.
¼ тарілки мають складати вуглеводи, цілозернові продукти. Наприклад, пшениця, кіноа, овес, коричневий рис, гречка, макарони із цільної пшениці, картопля. Правило тарілки дозволяє експериментувати із раціоном. Тут немає суворих заборон та обмежень. Важливо, щоб приймання їжі приносило не лише насичення, а й задоволення.